Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem kapok rendesen levegőt?

Miért nem kapok rendesen levegőt?

Figyelt kérdés
Nem rég óta van ez velem,nem kapok levegőt rendesen. Úgy érzem nem megy elég levegő a tüdőmbe. Valamikor jobb, de például most is elég rossz. A baj még az,hogy ilyenkor nagyon bepánikolok, elkezd a szívem egyre hevesebben verni,és félek hogy megfulladok.. Miért van ez? Kisebb hipochondriám is van,ez közbejátszhat? Mit csináljak hogy jobb legyen? Segítsetek :(( 14/l

2017. júl. 30. 03:49
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Lehet, hogy azért van, mert nyár van, és a kánikulában megreked kint is-bent is a levegő, és az embernek olyan, mintha nem is menne be semmi levegő az orrán-száján keresztül.


Emellé a hipochondriád teljesen közrejátszik! NEM kell figyelgetned magad, ha valami bajod lesz/lenne, hidd el, a tested olyan vészjelzét küldene, amit semmiképp nem tudnál nem észrevenni.


Jobb, ha még csírájában folytod el a dolgot, különben esélyes, hogy teljesen eluralkodik rajtad a pánik.


Amikor azt érzed, hogy nem kapsz elég levegőt, jusson eszedbe, hogy a lélegzetvétel csupán egy biológiai folyamat, reflex (nem vagyok szaki), amit nem ronthatsz el, nem felejthetsz el, nem csinálhatsz rosszul - átlagos körülmények között. Biztos 1001 társad van (köztük néha én is) aki sokszor úgy érzi, hogy (vagy a stressztől vagy a kánikulától) nem kap levegőt. És mégsincs semmi bajunk, itt vagyunk, ilyen mindenkivel előfordult már.


Ha meg úgy van, állj oda a nyitott hűtő elé, és úgy lélegezz be párat, vagy legyezgesd magad, úgy vegyél levegőt, így legalább fizikailag is érezni fogod a levegőt, hogy bemegy az orrodon, és megnyugszol. 😊


20L

2017. júl. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Allergiás asztma is lehet, vizsgáltasd ki magad.
2017. júl. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nemtudom mi lehet ez, nekem 7 hónapja tart és még csak 16 éves vagyok.. tönkreteszi az életemet, lassan az öngyilkosságba kerget ez az egész. Pedig elvieg egészséges vagyok. Remélem neked hamar elmúlik.. így nem lehet normális életet élni, szörnyű. Az emberek nem is tudják milyen borzasztó egy dolog ez.. hallottam már más embertől is, külföldiek, van aki 11 éve így él, van aki 2 év után talált megoldást erre. Mindenesetre ez elcseszte az éltem, borzasztó..

kitartást neked..!

2017. júl. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3. Ne adjátok fel, te se és a kérdező se! Dokit mindenképp kérdezzetek meg, akár többet is!

Egy ismerősömnek ilyen volt, de elmúlt magától.

Lehet tüdő probléma, de lehet sok más is, pl. lelki, idegi eredetű, ha sokat idegeskedsz, stresszes vagy, stb.

2017. júl. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!