Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti hogy bírjátok ezt a nagyon...

Sssaszem kérdése:

Ti hogy bírjátok ezt a nagyon meleg afrikai hőhullámot?

Figyelt kérdés
meleg, hőhullám

2017. aug. 1. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul. Nyűgös vagyok, könnyen elfáradok, alig birok aludni a melegtől (a ventillátort, klímát sajnos nem birom elviselni, megfázok alatta), néha fulladok meg nehezen kapok levegőt.
2017. aug. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Pedig állítólag ezt a nyarat hűvösebbre jósolták. nyár elején nem is volt olyan nagyon meleg, de most már jó ideje az van. Hidegfront sem jön. Régebben voltak nyarak, amikor egy-egy hidegfront 15 fokra is lehűtötte a levegőt. Most kb egy délután alatt vége a hidegfrontnak. Eső meg alig esik. Már télen is hideg aszály volt, alig volt csapadék. Tavasszal is alig esett, most nyáron is alig esik. Időkép csapadéktérképe meg azt jelzi, hogy esett 50 mm, amikor kb volt egy 10 perces kis eső... Jó, elhiszem, hogy helyileg sem esik mindenhol ugyan annyi, de minket egyelőre nagyon elkerült az eső. Ha az ősz is száraz lesz, és megint kezdődik előröl, hát néhány év alatt kipusztulnak a növények. Már az éretlen gyümölcs is össze van töppedve a fákon.
2017. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én legszívesebben beásnám magam a földbe, és elő se jönnék októberig. Ha nem írok mostanában, akkor nyári álmot alszok.
2017. aug. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jelenleg még etiópiában is hidegebb van mint itt. 21 c
2017. aug. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyre rosszabbul és folyton nyomatják a 40 fokot, ettől még jobban kikészülök, hogy mi vár rám.
2017. aug. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Semmi problémám nem lenne, ha átlagos Afrikai hőhullám lenne,de ez az afrika sivatagban van csak. Fővárosban 21 c van a namíbiai sivatagban csak 28c fok
2017. aug. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rosszul.


Nem vagyok öreg, de anno gyerekoromban max. 28 fok volt, nem 35 fok hetekig.


A szobám tetőtéri, déli fekvésű, bármit csinálok, csak 28-30 fokra tudom leszorítani napközben.


25 fok bőven elég lenne.

2017. aug. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lenne bajom ha maximum 30 fok lenne, de ezt a kegyetlen meleget már nem bírom. Leginkább izzadok de kegyetlenül és hamar elfáradok. Csarnokban dolgozom karbantartóként és meglehet pusztulni annyira beszorult a levegő a gyárba hogy hiába csinálnak kereszthuzatot semmit nem ér. Hiába van félig meddig leállás és hiába mennek csak a sürgős megrendelésekhez tartozó gépek, egyes gépek annyira melegítenek hogy nem lehet bent megmaradni, arról nem is beszélve hogy akik délutánra meg éjszakára mennek ő nekik a legrosszabb mert akkor van a legnagyobb forróság az egész csarnokban, aztán utána is csak éjjel hűl le annyira hogy kora reggel kb 9 óráig ne pusztuljon meg senki. Idehaza is minden bajom van, hiába zárom az ablakokat hajnalba munkába indulás előtt mert akkor jó meleg van, hiába húzom le totál a redőnyöket, egyszerűen mire hazaérek befülledt meleg vár ami rosszabb mint kint, hiába van pár fokkal hűvösebb.

Kereszthuzatot szoktam csinálni, úgy ki lehet bírni. Így estére jó, aludni szerencsére tudok, délutáni szunyókálás az nem megy, ráadásul nagyon fáradtan esek haza mostanában mert ilyenkor van a legtöbb melónk.

2017. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is rosszul. Busszal járok sajnos és a buszokon semmi levegő nincs. Szinte mindennap úgy jövök haza hogy hányingerem van és fáj a fejem, hiába iszok sok vizet. Ha hazaérek gyorsan zuhanyzok szinte hideg vízzel, meg bekapcsolom a ventillátort. Nekem is tetőtérben van a szobám. 30 fok van éjjel-nappal. Hajnalban egy nagyon kicsit frissebb a levegő kint, de reggel 7-től kezdődik újra ez a borzalom. Bárcsak esne egy kis eső már...

N

2017. aug. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Javaslom, ebben a nagy melegben ne tartózkozdj kint vagy meleg helyen és javaslom egy klíma vagy mobil klíma ( amelyiknek van kivezető csöbe,amit az ablakon kiraksz az vezeti el-ki a hőt a lakásból) használatát,anélkül elég nehéz lehűteni,főleg a padlástéri szobákat . Ha ez nem megoldható,aludj máshol,lehetőleg klimatizált lakásban vagy ismerősnél,vagy bérelj akár mobil klímát, ill.klímás lakást addig amíg a legnagyobb meleg nem megy el.

Azon kívül, ha teheted ne egyél laktatót főleg ne igyál tejet,ne egyél tejterméket húst ill. inkább cukormentes italokat igyál,citrom vízzel elég hatásos, inkább gyümölcsöt és vagy zöldséget egyél!

2017. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!