Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet feldolgozni, ha...

Hogyan lehet feldolgozni, ha kemoterápia miatt kihullik a haj?

Figyelt kérdés
2010. máj. 23. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pszichológust kérhetsz a kezelést adó kórházban.Könnyebb lesz, ha beszélsz vele.Esetleg családtagjaid is megkereshetik.
2010. máj. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy, hogy gondolj arra, milyen rossz lenne, ha még kemo se lenne és csak várnád hogy.... Szóval a kemonak hálásnak kell lenni, hogy egyáltalán létezik, azt meg el kell neki nézni, hogy kihullik az ember haja tőle, mert az úgyis visszanő! Amúgy meg vannak jó parókák, kendők sapkák, kalapok arra a rövid (vagy kevésbé rövid) időre. Kitartás!:)
2010. máj. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Érdemes már a kemo előtt jó tüsire levágatni, akkor nem annyira feltűnő, ahogy egyre kevesebb. Aztán egy csini baseball-sapka vagy kendő. Tüsire pár hét alatt visszanő, olyanra meg sokan divatból is levágatják.
2010. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy, hogy arra gondolj, hogy kemo nélkül hamarosan meghalnál.. A hajad visszanő, sőt, parókát is vehetsz.
2010. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Vannak olyan klubok, ahol sorstársak vannak, olyanok, akik már régebben átestek ugyanezen, és elmondják, hogy dolgozták fel, meg olyanok is, akik nem a hajukat, hanem a mellüket vesztették el, vagy zacskót kaptak a hasukra. Keressetek egy ilyen csoportot, szerintem ők tudnak a legtöbbet segíteni a példájukkal.
2010. máj. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Paróka.:)

Ez legyen a legkevesebb! Meggyógyítanak, életben maradsz, a hajad pedig visszanő, lehet, hogy szebb lesz mint valaha. Addig pedig lehet kapni jó minőségű parókákat, vehetsz akár többet is, és variálhatod a hajszíneket, meg fazonokat.:)

POZITÍV GONDOLKODÁS!!! Minden rosszban van valami jó, csak keresni kell.

Kitartást kívánok Neked (ha ne adj Isten tényleg ebben a helyzetben vagy), és jó egészséget, hosszú, boldog életet!

2010. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen Mindenkinek!! Igen, kedves utolsó, felnyitottad a szemem. Nekem hál' Istennek nem kell a hasamra ..., és meg van mindkét mellem. Én megelőzés miatt kapom a kemót. Most vagyok az első kezelés utáni 15. napon és már baromira hullik a hajam. A doki nem írt fel parókát, mert állítólag baromira ellenőrzi az OEP. Azt mondta, hogy ha kezd hullni, menjek be a kórházba, akkor majd felírja. Na most péntek óta egyre jobban hullik a hajam. Meg kéne mosnom, de nem szeretnék kedden fél kopaszon menni a kórházba a receptért.
2010. máj. 23. 19:06
 8/14 anonim ***** válasza:

annyira szép kendők vannak! én simán azt tennék a fejemre, ha netán elveszteném hajkoronámat.

a paróka sztem sokkal gázabb. a legtöbbjén annyira látszik, h műhaj, hogy rosszabb mint a kopaszság.

2010. máj. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy némelyik parókáról lerí, hogy az. Csak azt sem szeretném, hogy az emberek ( szomszédok, ismerősök) észrevegyenek valamit rajtam. Nem akarom, hogy sajnáljanak, vagy kérdezgessenek. Sajnos manapság kevés a tapintatos ember. Ja, egyébként 35 éves nő vagyok.
2010. máj. 23. 19:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Gondolkozz pozitívan ! Meríts erőt abból amiben hiszel !
2010. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!