Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet feldolgozni egy...

Hogyan lehet feldolgozni egy Édesapa elvesztését?

Figyelt kérdés
Áprilisban halt meg, imádtam. Ő volt a legjobb Édesapa, és nagyon-nagyon fontos volt a számomra. Minden nap találkoztunk, naponta többször beszéltem vele telefonon. A gyerekeim is imádták és a férjem is tisztelte, szerette. Egyszerűen úgy érzem, hogy elvesztettem vele a lelkem egy felét és nem tudom feldolgozni a hiányát. A gyerekeim is állandóan emlegetik, hogy "Mikor jön vissza a Papa?" . Egyszerűen nem tudom elhinni, és mindig azt gondolom, egyszer újra bejön az ajtón, mert nem halhatott meg. Pedig bementem a patológiára is, és megnéztem, de NEM TUDOM ELHINNI még a mai napig sem... egyszerűen azt érzem, hogy össze fogok omlani, mert annyira hiányzik és annyira kellene nekem.
2011. szept. 17. 11:01
 1/2 anonim válasza:

Részvétem! :(

Sablonszöveg, de az idő segíteni fog. Ha van család, vannak gyerekek, akkor nem szabad összeomlani. Értük folytatni kell, és erősnek maradni!

Minden jót!

2011. szept. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Henry Scott: A szomszéd szoba

„A halál tulajdonképpen jelentéktelen dolog...

valójában csak átmentem ide a szomszéd szobába.

Én én vagyok, te pedig te. Akármit is jelentettünk

egymásnak egymás életében, ez mit sem változott.

Nevezz csak nyugodtan a megszokott nevemen, beszélj

velem ugyanazon a könnyed hangon, melyen mindig is

beszéltél. Ne változtass a hangszíneden. Nevess

ugyanúgy, ahogy valaha együtt nevettünk a vicceken.

Imádkozz, mosolyogj, gondolj rám - emlegesd fel

a nevem nap mint nap, ahogyan annak előtte is, de ne

árnyékolja be semmi a hangulatot, amikor szóba

kerülök. Az élet nem kapott semmiféle új jelentést.

Minden olyan, mint amilyen volt, nem szakadt meg a

folytonosság. Az, hogy nem látnak, még nem jelenti azt,

hogy nem kell rám gondolni. Várok rád, itt vagyok

a közeledben - egészen közel. Nincs semmi baj.”

Henry Scott: A szomszéd szoba

Hiszem,hogy így van,persze mert nem látunk át egy vonalon,ezért csak a kongó ürességet érezzük.A van helyett a sehol-t.Pedig ő most is van valahol,és ha nem vakítana el minket a fájdalom,talán érzékelhetnénk is valamilyen halvány módon.Most is van.És lát Téged.És ha túlzottan fájdalmas a hiánya,az neki sem jó érzés.

2012. febr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!