Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem jutok egyről a...

Miért nem jutok egyről a kettőre? Hogyan lehet feldolgozni, ha mindenki egy rakás szarnak tart?

Figyelt kérdés

Nagyon ki vagyok borulva pár napja. Az egész ott kezdődött, h tavaly felvettek az egyetemre, és hát nem nagyon megy...bukdácsolok, vért izzadok a kettesért is. Előző szemeszterben ugy döntöttem, hagyom az egészet a fenébe, mert én ehhez hülye vagyok és igy nincs értelme. Akkor nem is jártam már be órákra sem, csomo zh-m nem lett meg és buktam is pár tárgyat. Aztán végül páran rábeszéltek, h folytassam,főleg szüleim, de csoporttársaim is megígérték, h segítenek.

Idén már valamivel jobban állok, bár a legtöbb zh-m és jegyzőkönyvem 2-es, de legalább egyet sem dobtak vissza. Ellenben pár csaj rámszállt, persze nekik mindenük 5ös, elég jo ösztöndíjat kapnak, mindeki őket irigyli. És ők rendszeresen beszólogatnak, lealáznak a többiek előtt. Akik eddig jóban voltak velem, azok is elfordultak vagy kezdenek elfordulni tőlem. Nem értem, miért, mert én mindekivel kedves vagyok, (legalábbis én így érzem), folyton odajönnek és megkérdezik tőlem, h "na hogy sikerült" és utána kiröhögnak...meg közlik, h örülhetnék, h egyáltalán a kettes meglett...meg azon poénkodnak, h ha nem értenek valamit, majd tölem kérnek segitséget... én ezt már nem bírom elviselni. Nem szállok rájuk, ahhoz képest hogy mindeki ígérte, h persze, majd segít, mégis mindig azon kapom magam, hogy egyedül tanulok és az előadókban is próbálom picire összehuzni magam h senki se kössön belém... de ami a legnagyobb baj, h a legjobb barátnőm legutoljára azt mondta, h "figy olyan nincs, h mindeki más szemét" és h bennem van a hiba... ezt a barátnőmet még a gólyatáborban ismertem meg, és ott határoztuk el, h segíteni fogunk egymásnak mindenben. Ő elég lazán veszi az egyetemet, csak arra jár be amire muszáj, de mégis tökjo jegyei vannak. Ellenben rengeteg jegyzetet tőlem kér el, meg tőlem kérdezi meg mikor lesznek a zh-k... Hát most már őrá sem számíthatok. De hogy őszinte legyek, elegem van mindenből, az egészet utálom és egy rakás szerencsétlenségnek érzem magam . Valaki segítsen, ha tud....


2007. dec. 10. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát elhiszem,hogy szarul érzed magad,de jó lenne,ha egy kicsit a sarkadra állnál végre.Tényleg BENNED VAN A HIBA,mert hagyod,hogy mindenki belédtörölje a lábát.Tervezz el egy napot amikor csak azt csinálod amihez kedved van,foglalkozz magaddal,ne törődj senkivel,kényeztessd magad minden földi jóval,töltődj fel,kapj magadra egy kis önbizalmat.

Én sem voltam valami jó tanuló,de valahogy nem érdekelt,mert elég nagy pofám volt ahhoz,hogy megvédjem magam.És az élet engem igazolt,ugyanis nekem van a legjobb melóhelyem a csoporttársaim között.

Könyörgöm nyisd ki a szád!!!!!!!Állj ki magadért!!!!Ki legyen Veled,ha Te is magad ellen vagy???Én Veled vagyok!!Szorítok!

2007. dec. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy gimi után hogyan választottál egyetemet. Lehet hogy olyasmit tanulsz ami nem is érdekel??? Mert akkor érthető hogy nem megy a tanulás. Amit eleve utálattal tan ulsz, az persze hogy nehéz.


A csoporttársakat meg ne engedd ennyire rádszállni. Mondjuk nem értem, hogyan lehetnek ennyifre vacakok. Milyen egyetem az, ahol ilyen dinka emberek tanulhatnak mint a csoporttársaid?? Semmi tolerancia és segítőkészség nincs bennük???

2007. dec. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha van a sulidban diáktanácsadó, keresd meg az ottani pszichológust. A BME-n tudom, hogy van, és ott segítenek is az ilyen problémákat feldolgozni. Egyébként lehet, hogy csak egy kis sikerélmény hiányzik az életedből, hogy önbizalmat adjon, és le tudd sz**ni a többieket... próbálj kudarckerülő lenni, mert nekem az az érzésem, hogy most inkább kudarckereső vagy...
2008. jan. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!