Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem érzem magam egészségesnek....

Nem érzem magam egészségesnek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszer jött egy hülye érzés és azóta halálfélelmem van. Van egy alap érzésem, hogy nem vagyok egészséges. Félek, hogy van valami komolyabb betegségem és egyszer tünet nélkül lecsap. Annyi ilyet lehet hallani. Csak így tünetek nélkül nem akarok vizsgálatokra menni mert nem akarom hülyének nézetni magam. Volt szívdobogás érzésem ami miatt elmentem egy kardiológushoz de végül nem találtak semmit. Mégis attól félek, hogy van valami csak nem vették észre, pedig szerintem kizárt. Ebből adódóan ha megyek valahova ahol ki kéne kapcsolódni akkor rögtön elkezdem érezni azt a szívdobogást és félek. Bezzeg ha teljesen lefoglal valami akkor nem érzem. Ebből gondolom, hogy valójában nincs baj csak azért érzem mert erre gondolok. Csak sajnos van amikor a semmiből jön. Már annyira van ez, hogy amikor a páromnál vagyok van, hogy haza akarok jönni mert ott is bebeszélem magamnak. Neki nem mondom, hogy ne nézzen hülyének de tényleg nagyon rossz, megkeseríti az életemet. Most munkahelyem sincs, félek... de így meg napi szinten gondolok erre.

Mit tehetnék?

20 éves vagyok. Túl fiatal, hogy ilyenek járjanak a fejemben


2017. aug. 9. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Hipochonder vagy, ami egészen súlyos szintre is fejlődhet. Nem akarlak bántani, de jó része a hipochondriának abból ered, hogy túl sok időd és lehetőséged van agyalni ilyesmin. Mondanám, hogy menj el szűrővizsgálatokra, azokat bármikor lehet kérni, de tudom, hogy nem nyugtatna meg, és te is tudod (hisz a szívvizsgálat negatív eredményét se hiszed el).

Ha nem akarod, hogy a hipochondria megbénítsa az életed, tudatosan küzdj ellene. Fiatal vagy és egészséges, de nincs mivel foglalkoznod és ezért ezen pörögsz. Semmi alapja nincs.

Nekem is volt súlyos hipochondriás időszakom, tudom, milyen.

Menj el dolgozni, keress hobbit, járj el társaságba, kösd le magad.

2017. aug. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fél évig dolgoztam egy boltban (1 hónapja hagytam ott más okok miatt) és amikor jött az az érzés nem tudtam mit csináljak. Nem szólok ilyenkor senkinek mert sejtem, hogy nincs baj... csak ott van az a mi van ha mégis. Ez egy bevásárlóközpont volt szóval nem mehettem ki amikor akartam és ez tetőzte a dolgot sajnos. Gondoltam én is a hipochondriára de sose olvastam konkrétabban utána. Most megtettem és szerintem nekem enyhébb változata van. Nem félek a fertőző betegségektől meg ilyesmi. Inkább a szervi betegségektől mint például a szív, agy... szóval amik életben tartanak.
2017. aug. 9. 10:40
 3/3 anonim ***** válasza:

A hipochondria súlyosságát nem az befolyásolja, milyen betegségektől félsz, hanem hogy mennyi idődet köti le a napból az egészségeden való agyalás és mennyire bénít meg. Nehéz időszakokban, traumák után könnyen beleesik az ember. Engem is egy munkanélküli időszakomban csapott meg és csak pár hónap alatt tudtam levetkőzni úgy, hogy segítséget kértem a körülöttem élőktől. Na meg az élethelyzetem rendeződése (új munka, ahová gyorsan beilleszkedtem).


Első voltam.

2017. aug. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!