Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért izgulok nagyon, ha...

Miért izgulok nagyon, ha telefonálni kell?

Figyelt kérdés
Ha megcsörren a telefon,(idegen hív) akkor erős szívdobogásérzés fog el. A torkomban dobog a szívem és beszélni is alig tudok. Nagyon izgulok. A hangomon is hallatszik. Aztán amikor elkezdek beszélgetni ez az érzés elmúlik. Mit tehetnék? Olyan jó azoknak, akik közönnyel veszik fel. Belegondolva ez egy nagyon csekély dolog, nekem mégis óriási. Mi okozza ezt? 19/F

2017. aug. 10. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ugyanez a problémám. Utálok telefonálni, félek tőle. Bármit, üzenet, levél, postagalamb, csak telefont ne. Nevetséges, és az agyammal fel is fogom, mégse tudok rajta változtatni. Nagyjából így felnőttként szelídült a dolog, hisz sokszor muszáj hívni másokat. A szociális fóbia egy foka ez, bele kell szokni.
2017. aug. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy hozzászokva.
2017. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Szociális fóbia. Valószínűleg nemcsak a telefonnal vagy így, hanem amúgy is visszahúzódó vagy. Ahogy idősödsz, majd javulni fog.
2017. aug. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, régebben még jobban az voltam. Ezen biztosan lehet valahogy javítani, de hogy?
2017. aug. 10. 19:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyakorlás. Csak megszokni lehet a kellemetlen szitukat.

Első voltam.

2017. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utána olvastam és ez valóban szociális fóbia. Kezdek magammal valamit..
2017. aug. 10. 20:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez velem is így van, néha fel sem veszem, ha idegen hív...
2017. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!