Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon izgulós lány vagyok,...

Nagyon izgulós lány vagyok, hogyha az iskolában előadást kell tartanom nagyon izgulok, de még hogyha csak egy verset is kell felolvasnom az osztály előtt, akkor is szétizgulom magamat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
ilyenkor nagyon fura hangom lesz, olyan lesz a hangom mintha sírnék, tudom, hogy akkor sem lesz semmi ha nem sikerül, de nekem ez nagyon nagy problémát okoz, hogy ki kell állnom és mindenki előtt beszélnem kell. Mit tudtok tanácsolni ellene?
2016. máj. 29. 00:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Gyakorold otthon az előadásodat (vagy verseket, szövegeket). Mondd fel többször hangosan! Először csak olvasd a szöveget, majd próbáld meg saját szavaiddal is. Állj fel és úgy beszélj, mintha épp előadnál. Ne a papírokat nézd, hanem magyarázva "mesélj". Beszélj a tananyagokról sokat hangosan. A lényeg, hogy halld a hangodat nyugodt körülmények között olyan témákról beszélni, amik épp kellenek.


Én is nagyon izgulós voltam. Remegett és elcsuklott a hangom, felnézni sem mertem. De a gyakorlás és az, hogy egyre többször vállaltam be (önszántamból) előadást segített. Mostanra már magabiztosabb vagyok és akár improvizálva is elő tudok adni. :)

2016. máj. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!