Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A monotonitásból fakadó lelki...

A monotonitásból fakadó lelki dolgok is egyfajta stresszt jelentenek?

Figyelt kérdés
Nehezen viselem a monotonitást, minden nap ugyanaz szinte a munkahelyen, egész napos ülő munka, közszféra... már reggel úgy kelek fel hogy ma se lesz semmi, csak ugyanaz mint eddig. Már kihat a párkapcsolatomra is, mivel egykedvű, ingerlékeny vagyok. Nem hiszem hogy munkahely váltás jót tenne, mert az is egy idő után - gondolom - ilyenné válna. Igazából nem tudom mit tegyek.

2017. aug. 30. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A munkán kívül töltött időt próbáld minél jobban feldobni, csinálj minden nap valami mást. Pl. egyik nap mozi, másik nap hosszú séta, stb.

Amúgy lehet, hogy a munkahelyváltás jót tenne, vannak olyan munkák, amik változatosabbak, ne fogd fel úgy, hogy egyszer minden unalmas lesz, mert akkor tényleg így lesz :)

2017. aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A monotonitás is stressz. Egyrészt szörnyű dolog ez, másrészt jó jel - van benned igény a többre, a másra, a kihívásra. Én azt javasolnám először, hogy ne rögtön a munkahelyváltásnak szaladj neki, hanem próbáld meg felrázni, motiválni az agyad tanulással, kreatív hobbikkal. Tanulj nyelvet, vagy mást, ami érdekel, de nem nagy teher a munka mellett (mert az agyadnak nem további kiégésre van szüksége). Mozogsz, sportolsz?

Ezek nem a munkádon, hanem a teherbírásodon, kitartáson, hozzáálláson javítanak.


Ha ezek nem használnak, vagy már csinálod őket, és emellett érzed a monotonitást, akkor nyilván váltani kell.

2017. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!