Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Huszonéves kor második felében...

Huszonéves kor második felében a szervezet már öregszik, igaz?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, gyengébb az állóképességem és az izomerőm is, mint 17-20 évesen. Többet sportolok és mégis gyengébb vagyok.


Az alvásigényem is megnőtt, bár tény, hogy a "felnőtt életben" több a feladatom és a stressz, ez lehet azért is?


Ugyanakkor lekopogom, de a memóriám egész jó, pedig tinikoromban csapnivaló volt.



N


2017. szept. 2. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is észrevettem magamon ugyanezeket és kicsit el is szomorit hogy 17-18 évesen sokkal erősebb fittebb voltam

Most 26 évesen hát ez sokkat csökkent

Alvásigényem nálam ugyanannyi 8-9 órát alszok

2017. szept. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez van, megöregedtetek.
2017. szept. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem régebben 7 óra alvás elég volt, és a suli alatti 6-7 óra alvással semmi gond nem volt, pokoli nehéz felkelés után végigpörögtem a napot.


Most a munkahelyen el tudnék aludni. Kávé nem segít, zöld teát meg sem érzem, séta nem segít, hűvös időben a nyitott ablaknál még többet ásítok, mint mielőtt kinyitnánk.

2017. szept. 2. 22:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Én most leszek 30, igaz aktívan sportolok évek óta, de én nagyon fittnek érzem magam most is. Viszont nekem is 8 óra alvás kell minimum.
2017. szept. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 25 éves vagyok és most érzem magam a legjobban, viszont aludni meg nagyon jól tudok, és a másik hogy pszichésen nm vagyok olyan aktív, picit feledékenyebb is vagyok mint tízen évesen, és ami még feltűnt hogy 18-19 évesen nem voltam egy fázós ember akkor alig 1-2 fokos időben is simán elmászkálgattam kint egy vastagabb pulóverben és egy egyszerű nadrágban, de most ha már 5-6 fok körül van az idő akkor már egy vékonyabb kabátra is szükségem van, illetve télen már jó 2 éve ha már fagyos idő van akkor akármilyen vastag nadrágot veszek fel, kénytelen vagyok harisnyát vagy valami aláöltözőt is felvenni a nadrág alá mert szét fagy a lábam. Idén nyáron is reggel ha mentem munkába főleg bicajjal vagy motorral és 15 fok alatt volt az idő, hiába mentem lassan akkor is kellett egy hosszúnadrág és egy vékonyabb pulcsi. Hazafelé jövet is el kellett a hosszúnadrág, még 40 fokban is, mert fázott a lábszáram. Viszont ezt a nyarat kánikula terén sokkal jobban viseltem mint eddig, persze a 35 foknál melegebbet már nem, viszont a fülledt meleget meg kegyetlenül nem bírom.

Régen ezzel sem volt probléma.

Nekem mesélte egy ismerős hogy 20 éves kor felett már megáll a szervezet fejlődése és bizonyos szinten már elkezdet öregedni főleg 25-28 éves korban már öregszik az ember bizonyos szinten.

Én fizikailag sokkal jobban érzem magam mint régen, mert bírok sok mindent, de pszichésen hamar végem van.

2017. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alain Delon ***** válasza:
Nehogy már egy huszas évei második felében járó öreg legyen! Az viszont igaz lehet, hogy a "több feladat", a stressz le tudja szívni az embert. Ilyenkor érdemes elgondolkozni a változtatáson.
2017. szept. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az étrended rendben van? Eszel elég zöldséget, vitaminokat?

Azért huszonévesen elég bizarr öregedésről beszélni :D

2017. szept. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Olyan ember vagyok, aki felváltva csokin, gesztenyepürén, mákos dolgokon és főttételen el tudna élni. A főttétel pedig rizs hússal, néha valami tésztás.


Tehát kb. minden zöldség-és gyümölcsevést tudatosan magamra kell kényszerítenem.

De így is naponta eszek annyit ezekből, mint tinikoromban hetente. :D



5# én a meleggel vagyok így.

Régebben 26-27 fokos szoba (akár télen, mert túlfűtött, akár nyáron melegedőben levő) tinikoromban nem esett jól, de lenge ruhában elvoltam. Most egy szál pólóban nem esik jól, ha házimunkázom meg is izzadok, doszkomfort érzésem van. 23-24 fok az ideális szobahő számomra, de inkább nyáron, télen 22-23.

Bár lehet ez is a több házimunkától, mert az irodában is van hőmérő, ott egy icipicivel melegebb esik jól.

2017. szept. 3. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!