Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A fejfájás lehet pszichés...

A fejfájás lehet pszichés eredetű?

Figyelt kérdés

Lassan egy hónapja fáj változó intenzitással a fejem. Mindig máshol, egy helyre összpontosulva, tehát pl. tarkóm baloldala, homlokom jobb oldala.

Ha figyelek rá, a fájdalom erősödik, azonban ha elterelődik róla a figyelmem, elmúlik.

A fülem is szokott fájni, szintén ugyan így.

Fél éve voltam vérvételen, makk egészséges vagyok.

Lehetséges, hogy beképzelem az egész fejfájást, és emiatt érzem a fájdalmat?

Hajlamos vagyok ráparázni a dolgokra, így ez is nagyon foglalkoztat most.

17/F



2017. szept. 3. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet. Nekem is volt olyan, hogy hónapokig folyamatosan fájt a fejem, hol jobban hol kevésbé. Voltunk neurológusnál is, nem volt semmi fizikai bajom. Én is hajlamos vagyok mindenen aggódni, meg ez egy ördögi kör,állandóan attól féltem hogy továbbra sem fog elmúlni és még mindig fájni fog a fejem a következő nap is, úgy meg persze hogy nem múlik el. Aztán megpróbáltam nem foglalkozni a fejfájással és nem gondolni rá; és egy idő után elmúlt. Most is fejfájós vagyok, de azért már sokkal jobb, nem fáj állandóan.

Főleg, hogyha akkor fáj jobban, ha figyelsz rá, akkor simán lehet neked is pszichés eredetű.

20/N

2017. szept. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A párom anyukájának vannak nagyon hasonló tünetei csak neki a fejfájás mellé a fülzúgás társul. Számtalan kivizsgalason volt már és nincs semmi baja,legalábbis olyan, ami ezeket okozhatná,ennek ellenére időszakosan mindig visszatero probléma nála. Én úgy tudom, hogy agyi értagitó gyógyszert kapott, ez segíti a vér megfelelő áramlását az agyban. Te még nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy ellegyenek szukulve az ereid.
2017. szept. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!