Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sajnos rászoktam az orrcseppre...

Sajnos rászoktam az orrcseppre. Csak úgy tudok lefeküdni, hogy orrcsepp, mert annyira be van dugulva, hogy nem kapok levegőt. Van valami jó tipp ez ellen, hogy újra ne kelljen orrcseppet használnom?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam a tengervizes orrcseppet is, használtam 3 hónapig, és egyáltalán nem dugítja ki az orromat, és így ugyanúgy használnom kell a régit..:S Házipraktika is jó lenne..:)
2010. máj. 29. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:

A tengerivizes nekem se vált be.

Amúgy lehet,meg kéne nézetned magad, mi az oka az állandó dugulásnak? (allergia,orrsövényferdlés pl.),azt kéne orvosolni,a gyakori csepegtetés nem egészséges,sok a mellékhatás,amúgy se használhatnád pár napnál tovább.

Csak a tüneteket fedi le,de ettől nem lesz jobb.

Sztem járj utána, mi okozza!

2010. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyszer az orvos felírt egy NASONEX nevű orrcseppet, kb. 5 napig kellet használni, és elmult a dugulás. Csak ezt sajnos receptköteles( és azóta elfogyott), és igazából azért írta fel, mert sokat folyt az orrom. De a lényeg, h bevált.. De hát tényleg nem normális, h egész életembe orrcseppet használok..
2010. máj. 29. 19:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Az hogy mindig be van dugulva az orrod,lehet a nasonex hatása is, mivel a benne található hatóanyag (mometazon-fluorát) egy nagyon erős anyag és könnyen tönkreteszi a nyálkahártyát (ezért sem sszabad 5 napnál tovább használni). Tehát ha tönkrement a nyálkahártyád, akkor folyamatosan váladékot termel. És ettől lehet bedugulva az orrod.

De természetesen ez csak akkor van így ha sokáig használod valamelyik orcseppet - ez egy ördögi kör: minél több orcsepp, annál nagyobb orrdugulás - minél több ordugulás annál több orrcseppet használsz,ami mégtöbb orrdugulást idéz elő.

Azt ajánlanám hogy fokozatosan szokj le az orrcseppről, eleinte nehéz lesz aludnod,de a nyálkahártya gyorsan regenerálódik, tehát néhán nap,legfeljebb hét múlva semmi bajod sem lesz.

Remélem segítettem.


üdv.: leendő gyógyszerész

2010. máj. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már a nasonex elött is voltak problémáim, és igen mindig használtam orrcseppet, és én sztem is a nyálkahártya a hibás, de már kiprobáltam h nem használtam semmit 2 hétig... és semmi...
2010. máj. 30. 01:04
 5/8 anonim ***** válasza:
értem. És allergológusnál voltál már? nem vagy allergiás mondjuk a porra ,vagy állatszőrre?
2010. máj. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát ezt sajnos nem tudom...
2010. máj. 30. 09:31
 7/8 anonim ***** válasza:
akkor próbálj beutalót kérni a kezelőorvosodtól :) hajrá, remélem megoldódik a gondod.
2010. máj. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az orcsepp használata hosszú távon orrdugulást okoz! Ne használd pár napig, 3-4 napig kellemetlen lesz még, de utána el fog múlni. Esetleg próbálj meg éjjelre forrázott kamillateát tenni a szobádba, az is tisztítja a légutakat.
2010. máj. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!