Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet súlyos szorongáss...

Hogyan lehet súlyos szorongással fogászatra menni?

Figyelt kérdés
Nem a fájdalomtól félek, és nem a fogorvostól, hanem, hogy rosszul leszek. Erre van is esély, mert a "fogászat" szó gondolatától is émelyegni kezdek+ pánik. Nem hisztizek, komoly a helyzet. Normális válaszokat, ötleteket várok, köszönöm!

2017. okt. 27. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy túl leszel rajta. Elmész, kivárod a sorod. Behívnak, bemész, lehuppansz a székbe, és történjen, aminek történni kell. Lélegezz lassan, mélyen, az enyhíti a hányingert. Ha meg mégis hánysz egyet, az sem tragédia. Gondolom látott már ilyet a fogorvos. Ájulàsban ne reménykedj, olyan szerencséd nem lesz. ;) valahogy túl kell lenni a kezelésen, sajnos nincs más út.
2017. okt. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vigyél magaddal kísérőt, aki ha rosszul leszel képes gondoskodni rólad.

Ha a szorongásod általános, más helyzetekben is félelmet élsz át, akkor érdemes lenne szakemberhez fordulnod, vagy stresszcsökkentési technikákat alkalmaznod.

Nekem pánikhelyzetben be szokott válni az, hogy alaposan végiggondolom, hogy ha megtörténik az amitől félek, akkor mi a legrosszabb forgatókönyv és mit tudok tenni ellene.

2017. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Még annyit, hogy szerintem.a legtöbben így vagyunk a fogászattal. Csak meghalljuk a szót, és összeugrik, kavarog a gyomrunk. Nem véletlenül mondják a mai fogorvosok, hogy a gyerekeket 3 évesen vigyük először fogászatra, lehetőleg az előtt, hogy bármi baj lenne a fogukkal. Így össze tudnak barátkozni a fogorvossal, és nem a fájdalom lesz az első élményük.
2017. okt. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!