Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos szorongással és önbizal...

Súlyos szorongással és önbizalomhiánnyal küszködök. Van kiút?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, mindig gátlásos, félénk, visszahúzódó ember voltam. Sosem tudtam a társaság középpontjává válni, sohasem figyeltek fel rám igazán. Ha nagyobb társaság előtt kell beszélnem, abban a pillanatban rám jön a görcs, elmegy a hangom, vagy ha meg is tudok szólalni, remegő, fátyolos hangom egyből elárulja, hogy irtó ideges vagyok.


Magas végzettségem van, több nyelven beszélek folyékonyan, de egyszerűen képtelen vagyok hitelesen eladni magam ezzel a szorongással. Korábban nagyon szerettem volna tanítani, vagy menedzserként dolgozni, de frusztrál a gondolat, hogy ilyen gátlásokkal örök másodhegedűsként kell meghúzódnom a sarokban. Mit tehetek? Milyen módszerekkel lehetnék úrrá a saját belső gátlásaimon? Van-e valamilyen megbízható tréning?


Az alkoholra lehetőleg nem szeretnék rászokni...


Előre is köszönök minden választ!


(34/F)


2010. szept. 24. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagy Te ezzel egyedul, hiszen mindig is voltak olyan emberek, Akik ha irni kellett, akkor mindent tudtak, de amikor megszolalni kellett volna, akkor nem jott ki egy szo, mivel hasonloan ereztek, mint Te is.


Napfenyes hu. Varadi Tibor.

fordulj hozza, nagyon tehetseges es segiteni is fog!

2010. szept. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gátlások valamilyen belső konfliktusból erednek. Ezt próbáld megkeresni, hogy melyik gátlásnak mi az oka. Pl. milyen önmagadról alkotott hiedelemből ered az a jelenség, hogy megbicsaklik a hangod? Milyennek látod magadat? Milyen szeretnél lenni? Minek és hogyan kéne változnia, hogy hasonlíts arra, amilyen lenni szeretnél? Stb.


Ajánlok egy YouTube csatornát, egy igényes fickó tanácsokat ad az önfejlesztéshez: http://www.youtube.com/user/WillardBarth


Illetve még egy könyvet, ami nekem sokat segített:

Eckhart Tolle: Új Föld

2010. szept. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!