Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon félek! Meg fogok...

Nagyon félek! Meg fogok halni? Minden nap ezt érzem.

Figyelt kérdés
Hát...Egy kicsit hipochonder vagyok. Talán ezt elöljáróban leírhatom. Minden 2 éve ősszel kezdődött azóta csak rosszabb. Akkor egy megfázás után mintha "bedugult" volna a torkom. Az9ta nem tudok rendesen nyelni. Orvosnál voltam, nem talált semmit. Nem kapok remdesen levegőt, mintha nem telne meg rendesen a tüdőm levegővel vagy az a bizonyos dolog a torkomba megakadályozná a levegő útját. A másik gondom, hogy szerintem agydaganatos vagyok. Ezzel még nem voltam orvosnál. De van amikor félrebeszélek, furcsa érzésem van, félreírok itt interneten is egy párszor. És érzem, hogy mostanába nem vagyok olyan népszerű és jófej a suliba mint régen. Ezt is ennek tudom be. Aztán még van a vizesedés. Eddig csak nyaranta vizesedtem de már mostanába is ez van. Nagyon félek. Orvoshoz nem mentem még ezzel sem. Ja és mellette gyanítom, hogy tüdőrákom van ami ugye átterjedt a torkomra úgyhogy gégerákom is van ami pedig a fejembe vagyis az agyamra terjedt át vagyis agydaganatom is van. És elkap a sírőgörcs ha arra gondolok, hogy 1-2 éven belül meghalok. Most egyre gyakrabban jut eszembe. Nem tudom elterelni a gondolataimat. Néha azt érzem, hogy a holnapot se élem meg. És olyan idegennek érzem magam a családban is. Légyszi ha veletek is volt már ilyen, vagy van valami tippetek, hogy mi ez írjatok. Köszi.

2017. nov. 1. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanez van velem is. 18 éves lány vagyok.

Énis nagyon hipochonder vagyok mellé pedig pánikrohamaim vannak. Nálad is ez lehet. Nekem mellkasi nyomás,fájdalom érzet,zsibbadás,szívszurkalas,magas pulzus stb. Ajulaserzet. Mindig azt hiszem szivrohamom van,vagy agyverzes. Most elkezdtem fogamzasgatlot szedni es a tudoemboliatol felek.

Most is azert nem tudok elaludni ,mert fáj a mellkasom,legszomj stb. Gondoltam leirom,hogy ez is segit hogy nem vagy egyedul.

Valeriana relax,sok viz,vitamin,sport,stressz levezetes ,tudat hogy a nyugtato ott van a polcomon es barmikor bevehetem.nekem ezek segitenek. Probald meg elterelni a figyelmed a tunetekrol. Ne adj idot arra,hogy ezekre egy percig is gondolj,mert az agyad csinalja ezeket.

Undorito egy dolog ez az egesz.. ha gondolod irj privatot kerdezz batran,sok tapasztalatom van mar. Sajnos. Minden jot!

2017. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

pszichiáterhez mennék a helyedben, ha már ennyire testi tüneteket produkálsz

de lehet hogy csak kamaszkori hormonjáték

2017. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nos, ha ennyi minden bajod lenne már nem is élnél

Aztán nehogy a második válaszoló válaszából te is szerezzél nyugtatót a polcodra, 18 évesen nyugtatót szedni, azért nem túl szerencsés, mellesleg nagyon egészségtelen

Ezek a gondolatok leginkább akkor jönnek elő, ha sok időd van foglalkozni magaddal, én azt tanácsolom hogy foglald le magadat valamilyen tevékenységgel, ne legyen ennyi szabadidőd mert csak felőrlöd magadat

Egyébként az orvosok sem hülyék, ha elkezdenéd járni a magándokikat, nem i szólna egyik sem hogy inkább pszichiáterhez menjél, tömd inkább az Ő zsebüket


Én azt tanácsolom még, hogy ne nézegessed az orvosi oldalakat sem a betegségek után


(hipochonder vagyok valamennyire én is, tehát azt sem lehet mondani hogy nem tudom hogy milyen)

2017. nov. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1válaszoló nem a 2.

bocs

******

2017. nov. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1. Vagyok. Ki mondta,hogy nyugtatot szedek? A valeriana gyogynoveny alapu,de olvass utana,neha napjan beveszek belole hogy jobban legyrk,egyebkent normal idegrendszer es lelki egyrnsuly fenntartasara van egyszerre 3at is be lehet venni,okoskam..:) 😂 Van 3 db frontin a polcomon ami veszhelyzet esetere van,mivel mint irtam vannak panikrohamaim amik durvabbak. Megnyugtat,hogy ott van.
2017. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hipochonder vagy, de lehet, hogy simán "csak" pánikbeteg. Minél tovább húzod az időt, annál rosszabb lesz a helyzet. Irány a pszichiáter!

(tudom, miről írok, én is pánikbeteg vagyok, csak más tünetekkel)

2017. nov. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rettentően köszönöm az értelmes válaszokat. Nagyon megnyugtattatok. Ha nem baj, lehet, hogy néhányotoknak 8rnék privit. :)
2017. nov. 1. 22:01
 8/11 A kérdező kommentje:
És akkor mit csináljak amikor szinte úgy érzem, hogy a fejembe van egy nagy csomó és egyáltalán nem tudok gondolkodni??? Egyre többször sírom el magam naponta.
2017. nov. 2. 12:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt hasonló mikor 16-18 voltam, én is biztos voltam benne, hogy alig pár napom van hátra, kb csak ebolás nem voltam. Most 34 vagyok ;)
2017. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

igaz, hogy már 1 éves kérdés ez, de nem baj. hasonló helyzetben vagyok mostanában én is, pontosabban azóta, amióta elkezdődött az iskola. már iskolakezdés előtt kb 1 héttel egyik nap hajnalban volt egy kis pánikrohamom. alapból is eléggé depresszív és visszahúzódó vagyok, szociális életem is egyenlő a nullával, barátaim sincsenek úgy élőben, akikkel eltudnék lenni, vagy bármi. pajzsmirigyalulműködésem is van, ami lehetséges válasz sok bajomra, amit tapasztaltam mostanában, de úgy érzem hogy eléggé hipohonder vagyok, meg néha szokott lenni kis pánikrohamom is. pl. múltkor felültem a buszra, és egyből elkezdtem izzadni, szédülni, nehezen kaptam levegőt, és nagyon megvoltam ijedve, hogy megfogok halni, vagy valami. mostanában mindig kihagy ütemeket a szívem, akkor is néha, amikor ülök, vagy fekszek, és nagyon félek attól, hogy lefog állni a szívem. voltam kétszer is ekgn, szívultrahangon is voltam, és semmi baja a szívemnek. kaptam 1 napra holtert is, de az sem mutatott semmit, mert természetesen amikor rajtam volt, nem terheltem meg a szervezetem semmivel sem nagyon, mert ugye leginkább sétálás közben szokott ütemeket kihagyni a szívem. már lassan 1 hete szúr a szívemnél minden nap, persze nem állandóan, csak van amikor így gondol egyet, és elkezd fájni. és félek nagyon attól, hogy megfogok halni.. volt olyan, hogy szintén 1 vagy talán másfél heten keresztül azt éreztem, hogy zsibbadnak a végtagjaim, és természetesen ha bármi ilyen dologra rákeresek a neten, az első amit írnak az rögtön az lesz, hogy ilyen meg olyan bajom van, és ezekáltal méginkább csak aggódni kezdek állandóan az egészségem miatt. még írhatnék rengeteg dolgot, mert még tudnék miről mesélni.. de már így is elég hosszút írtam, csoda, ha valaki elfogja olvasni, főleg, hogy ez a kérdés már több mint 1 éves... na mindegy. azért kicsit megnyugtat a tény, hogy nem csak én szenvedek ilyenekkel nap mint nap.

17/L

2018. nov. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!