Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha valaki elájul és kihívják...

Ha valaki elájul és kihívják a mentőket, meddig tartját az embert korhában? (ha benttartják)

Figyelt kérdés
csak azért kérdezem, mert mostanában többször volt ájulásérzetem, nem tudom miért és nem nagyon szeretem a korházakat..

2017. nov. 22. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mi okozta. Ha csak leesett a vérmyomásod és jól vagy valószínű már másnap hazamehetsz.Agyvérzéssel lehet többet nem jössz ki.
2017. nov. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

24 óra, ha jobban vagy kirakják a szűrödet, nekik sem kell az, hogy foglald a tényleg rászorulóktól az ágyat.


Lehet csak a vércukrod esik le, egyél egy kevés csokit, vagy péksütit ilyenkor, hogy jobban leszel-e.

2017. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ájulás után magamhoz tértem, akkor már kiértek a mentők, és nem kórházba vittek, hanem haza. Annyit mondtak, hogy ha gondolom, keressem fel kivizsgálás céljából a háziorvosom.

Ő beutalt EKG-ra meg laborba, és mivel semmit nem találtak, így nem kellett kórházba menni.

2017. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akárhányszor elájultam sose vittek kórházba. Mindig elég gyorsan magamhoz tértem. Amik beváltak ellene háziorvos javasolta:


-Ahogy tudok leülök, ha kell a koszos földre is nem érdekel és a tarkómnál nyomom lefelé a fejem, miközben a fejemet meg próbálom felfelé nyomni. (nem tudom érthető e így leírva)


-Ha elborulok (itt másik ember kell), akkor a lábamat kell felemelni.


Ezektől elég gyorsan magamhoz térek, meg ha hoznak nekem vizet az is segít.

2017. nov. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!