Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy lehet 9 órát aludni?...

Hogy lehet 9 órát aludni? Régebben sikerült 7,5 órát aludnom. Most 4,5 is alig volt az utóbbi pár napban. Mi lehet a baj? Szedek altatót is?

Figyelt kérdés

Simán ment az alvás kb. 1 hete.

Ez már a 3. nap, hogy szarul aludtam, kb. 4 órát.


Eléggé fos... olvasgatok mindenféle dolgok a neten, hogy hogy aludjunk jó (kevés villanyfényt engedni este, kevés monitor, stb.)


Tökre felveszi a vizet a testem... mármint a lábaimon látom,

Meg le kellett dűlnöm 2 órára nap közben tegnap + t.nap előtt is... meg olvasam, mennyi előnye van a sz_rul alvásnak, pl. memóriaromlás, teljesítmény képesség romlás


A párkapcsolatom is sz_r, a családi kapcsolataim is (édesanyámmal rossz; édesapámmal jó, testvéreimmel is jó)


Szedek altató (dorcmicum, 15 mg, 4 éve)

Meg 1 éve használok macskagyökér teát + citromfű teát nyugtatóként


Tegnap éjjel két darab valeriana kapszulát (macskagyökér, komló, citromfű) szedtem be, + 1 óra 20 percig állam hagyni egy gyógyteát (macskagyökér, citromfű, komló)


Ennyi nyugtató izét bevettem.. és tessék, 4 órát aludtam rá-... vagy 3,5-öt...


Heti 2X sportolok. Futás. Meg alapvetően sokat sétálok (lépcső) stb. Amikor tudok, lépcsőzök, meg mozgós jellegá (nem ülőmunka, nem eladó) munkám van


Mit tudnék tenni még, hogy jó aludjak?

Napi legalább 7 órát ("egybe, még ha 1X fel is kelek pisilni)

5 napja még ment a 8 órás alvás...


Mi lehet a baj?

Ez a 3. nap hogy fosul aludtam... segítsetek légyszi!


Edzzek többet,hogy jobban lefáraszam a testem?


23/l


(a családi kapcsolataimmal van baj; melóval nem

max. a családi kapcsolataim "terhelnek" pszichológiailag.. )



2017. dec. 3. 08:11
 1/5 A kérdező kommentje:

Mindig feldagad vizzel a lábam, amikor ennyit alszok


És utálom.


Amikor 8-8,5öt aludtam, régen, tökre jól lement a víz,.. fingom nincs, miért tartja a szervezetem ennyire a vizet


3 napja nem tudtam menni futni , edzeni emiatt a fos alvás miat...


Mit tudnék tenni, hogy napi min 7 órát aludjak??

Este kevés folyadékot iszok.. szedek altatót, nyugtatóteát...

2017. dec. 3. 08:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Feküdj le "időben"
2017. dec. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne túl későn feküdj le
2017. dec. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól fáraszd ki magadat munkával, edzéssel, bármivel!

Tedd rendbe a kapcsolataidat mielőbb!

2017. dec. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4 éve rendszeresen gyógyszert szedsz. Azt ugye tudod, hogy a gyógyszereknek mellékhatásaik is vannak (bőven)?

A vizesedés aggasztó. Nézesd meg a vérnyomásodat. Ha tudsz, le kellene jönni az altatóról. Inkább próbáld meg megoldani a problémáidat, ne menekülj el előlük. A rossz párkapcsolatot meg kell szakítani.

Nekem a redőny nagyon sokat segített az alvásban, amióta redőnyöm van, sosem kelek föl éjszaka, mindig jól alszom, és kipihenten ébredek.

2017. dec. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!