Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért félek dolgozni?

Miért félek dolgozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 21 éves srác vagyok 2 évet dolgoztam audiban majd különböző helyeken még pár hónapot. Azóta próbálkoztam munkát keresni ami kisebb nagyobb sikerrel össze is jött de amint ott voltam hogy dolgozok kb egész nap gyomorgörcs és ilyesmik. Talán nem nőttem még fel hozzá vagy csak az első munkahely rossz tapasztalatai lehetnek vagy szimplán elkényelmesedtem? Nagyon nyomasztó hogy telnek a hónapok semmi pénzem nincs viszont ha munkahelyre megyek megbeszélésre teljesen parázok. Kérlek segítsetek mert nem akarok eltartott csődtömeg lenni..
2017. dec. 4. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt csinálod, amit szeretsz és ami érdekel? Mert ha nem, akkor elég könnyen elkezdhetsz szorongani, amiből automatikusan jön a gyomorgörcs.
2017. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Közel sem abban dolgoztam amit szeretek és egyben a szakmám is :/
2017. dec. 4. 18:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Valahogy sejtettem az írásodból. Nekem ez így rémálom lenne. Gondolom, neked is az. Nincs annál rosszabb, amikor évtizedeken át olyan munkát kell végezned, amitől minden reggel gyomorgörcsöd van. Ne hagyd, hogy rámenjen az egészségedre. Egy munka sem ér ennyit. Én ugyanezt csináltam, csak a gimiben. Egy tanárnő készített ki. Ezért amint lehetett, leadtam az órát, mert megcsináltam az emelt szintű érettségit. Biztos, hogy csak én beszéltem be magamnak, de januárban petefészekcisztával műtöttek, amikor egy éve nagyon elkezdtem szorongani. Olyan lelki gondjaim lettek, hogy pszichológus kellett hozzá. Nagyon sokáig nem akartam továbbtanulni, mert valami olyanhoz ragaszkodtam, amiről a lelkem mélyén tudtam, hogy úgysem nekem való, de nem volt más, ami érdekelt volna. De a betegségem, aztán a műtét és emiatt egy nagyon rossz nyár ráébresztett, hogy mit szeretnék igazán tanulni az egyetemen, és melyik az a hivatás, ami tényleg nekem való.


Szóval ha van valami olyan, ami kellemetlenséget, rossz érzést, vagy már szorongást is okoz, akkor ezen mindenképp változtatni kell. Ne várd meg, amíg veled is valami rossz történik, ne csak akkor cselekedj, amikor baj van. Igen, ezt így könnyű mondani, nekem is csak akkor ment, amikor már nyakig ültem a sz*rban. Legyél nyitott, nézz körül a világban. Biztos van valami, ami érdekel. Hajrá, megéri, hidd el. :)

2017. dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szívesen dolgoznék a szakmámban csak nincs gyakorlatom. Illetve audiban mikor dolgoztam 9 hónapig voltam távpénzen mert lelkileg kikészítettek és pszichiáterhez jártam. Mondjuk akkor volt egy csúfos szakításom is de meg lett az eredménye az utált munkának
2017. dec. 4. 22:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel. Emiatt szégyellem is magam már, de egyszerűen nem tudok a helyzettel mit kezdeni.
2017. dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!