Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi baja lehet anyámnak?

Mi baja lehet anyámnak?

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy súlyos betegsége, amit megműtöttek és teljesen felépült belőle. Semmi maradandó baja nem lett, jobban néz ki, mint előtte. az orvosa szerint 100 évig is elélhet, most 63 éves. Ráadásul néhány hete nyélbe ütötte élete legjobb üzletét is, így jó sok pénze lett. Ezenkívül szerető család veszi körül, aki mindig mindenben támogatta. "Idős" korára mindent elért, amit el lehetett. Pénz, egészség, karrier, család, gyönyörű otthon, barátok, minden a rendelkezésére áll. Mégis elviselhetetlen lett a viselkedése. Idáig szerette a karácsonyt, most mindennel baja van: nem jó az adventi koszorú, drágának tartja a karácsonyfákat, a kutya minek van bent (10 éve bent tartja), miért délután látogatom meg délelőtt helyett vagy éppen fordítva, miért nem csináltam meg x dolgot hamarabb, stb. Már egy percet se bírok a közelében lenni. Idáig egész jó volt a kapcsolatunk, de már gyomorgörcsöm van, ha arra gondolok, hogy meglátogassam. Minden nap találkozunk, egymás mellett élünk. Elvárja, meg persze nekem is természetes az, hogy minden nap együtt kávézunk, megbeszéljük a napunkat és segítsek abban amire megkér. De nem csak velem viselkedik ilyen lekezelően, szinte bunkón. A barátaival is, akik 40-50 éve ismerik, a postással, a boltossal, egyszóval mindenkivel. Még a kisunokájával is. Idáig eljárt vasárnap a templomba, imádkozott, hogy túlélje a betegségét. Mostmeg Istenre káromkodik. Mint aki megbolondult. Annyira el vagyok keseredve, mindenki értetlenül áll előtte. Mi hiányzik neki? Mire van szüksége? Miért viselkedik így? Megpróbáltam leülni megkérdezni tőle, de csak ordítozott velem. Annyira el vagyok keseredve.

2017. dec. 4. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet kezdödö demencia
2017. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A műtét kiválthat viselkedésváltozást vagy a halál szele. Lehet, hogy nem hiszi el, hogy meggyógyult, fél és depressziós, de beszélni se akar róla vagy talán ő maga sincs tisztában az érzéseivel. Szerintem most kicsit hanyagoljátok, mert magatokat se kell feláldozni. Mondd meg neki, vagy esetleg írd meg, hogy ezt a viselkedésváltozást nem tudod mire vélni, mert a külvilág nem adott rá okot. Te szereted, mint eddig, de így nem tudsz vele találkozni, gondolja át, mire van szüksége, beszéljen róla nyíltan, és ha majd megadja a titeket megillető szeretetet, akkor majd visszatértek hozzá. Még azt se tartom kizártnak, hogy attól fél, hogy meghal, és inkább meg akarja magát utáltatni, hogy nektek ne fájjon az elvesztése.
2017. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!