Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baja lehet anyámnak?

Mi baja lehet anyámnak?

Figyelt kérdés

Úgy 2010 februárjától ugyanis valami nem stimmel vele. Február közepén bekerült a kórházba, mert remegett, magas volt a vérnyomása, bár szerintem csak attól, mert bebeszélte magának. 1 hét után kikerült március közepéig tünetmentes volt. Aztán azóta előjött nála az, hogy csak úgy elkezd sírni. Amikor megkérdezzük tőle, hogy miért sír, nem tudja, csak úgy sír, nincs semmi baja. Hát szerintem akinek nincs semmmi baja, az nem szokott sírni. És akkor azóta ez úgy van nála. Én szerintem ez valami mentális gond lehet nála, csak ő nem akarja magának beismerni.


Vagy lehet, hogy klimaxos, ugyanis most pont abban a korban van. De a klimax az nem tart eddig, vagy igen?


Hogyan tudnánk neki segíteni?


Én folyamatosan hajtom neki, hogy menjen el egy pszichológushoz vagy pszichiáterhez, de ő nem akar, pedig szerintem csak az segítene rajta.


2010. jún. 22. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
A klimax évekig tart tudomásom szerint, és okozhatja mindezt a hormonális "vihar" anyukádnál... Hány éves és mióta klimaxol? Milyen más tünetei vannak? Pl valami fizikai?
2010. jún. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ez úgy február környékén kezdődött. Azóta van ez. Fizikai tünetek? Hát azt mondja, hogy 6 kg-t fogyott, azt mondjuk nem tudom mióta. Meg annyi van még, hogy esténként leírja egy papírra a gondjait, mert azt olvasta valahol, hogy ezzel megszabadulhat tőlük, de ez hülyeség. Úgy tud megszabadulni tőlük ha megoldja őket, leküzdi őket, de nem úgy, hogy leírja egy vacak papírra.
2010. jún. 22. 20:05
 3/6 anonim válasza:

Nem szabad steressznek alávetnie magát!

Próbáljon valami unaloműzést, hobbit, olvasson!

Nekem is történt olyan hogy kisebb koromban sokszor ideges voltam a másnap miatt, elalszom, lekésem a buszt, rossz jegyet kapok, és annyira ideges lette hogy fájt a hasam.

Ki kell küszöbölni azt amiért ideges vagy!

Pl. nekem az volt, hogy a telefonomat meg az órát is beállítottam ébreszteni, így biztosan nem aludtam el!

A buszhoz túlkorán indultam, de legalább nem késtem le, és többet tanultam, hogy ne kapjak rossz jegyet!

:)

Remélem segítettem!

2010. jún. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A pszichológushoz vagy pszichiátert nem ajánlom, mert ha nem akar menni, akkor úgy fogja érezni, hogy "dilisnek" tartod vagy ellene fordulsz.

A nyugtató zene is jó hatással lehet, vagy a friss levegő, sportolás, végső esetben nyugtató!

2010. jún. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Segíts neki leküzdeni a gondjait!

A helyváltozás is sokat tud segíteni, ha például elmész vele egy szép, nyugodt, csendes helyre, ahol nincsenek gondok!

De mitől fél? Sokan félnek az öregedéstől, vagy a haláltól.

Próbálja élvezni az életet, és ne gondoljon a gondjaira!

2010. jún. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az a papíros dolog nem is olyan rossz ötlet.
2010. júl. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!