Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van egy ismerősöm akinek...

Van egy ismerősöm akinek valami furi van a mellében. De nem akar elmenni orvoshoz. Így ha rákos, mikor jelentkeznek tünetek, és mik? Mennyi ideje lehet hátra ha nem tesz semmit? És ilyenkor csak egyik napról a másikra meghal majd? Vagy leépül?

Figyelt kérdés
2008. okt. 24. 22:13
 1/10 anonim válasza:
100%
Nekem is volt ilyan fura csomó a mellembe, elmentem vele orvoshoz, de kiderült semmi komoly. Egy gyors műtéttel eltávolították, azóta nincs vele gondom. Az orvostól nem kell félni, megnézi és ha úgy ítéli meg akkor ultrahanggal megnézeti és az alapján elmondja mi a baj/mi várható. Szóval semmi veszítenivalója nincs az ismerősnek, max tesz egy felesleges kört. Ott rögtön nem lesz semmi beavatkozás, ha beavatkozásra van szükség, akkor megbeszélik a későbbi időpontot. Van olyan eset mikor elegendő gyógyszert szedni rá és elmúlik, de ezt mindenképpen orvosnak látni kell.
2008. okt. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen forduljon az ismerősöd a nőgyógyászához, 1 napot se halasszon!!! Az élete múlhat rajta. A nőgyógyász írhat beutalót ultrahangra, illetve mammográfiára. Az esetek többségében szerencsére nem komoly, tehát ciszta, vagy jóindulatú daganat. Kevesebb %-ban rosszindulatú a daganat, de ennek is van esélye már fiatal korban is. Ezért beszéld rá, hogy mielőbb forduljon orvoshoz. Ha nem nézeti meg és netán roszzindulatúnak bizonyul a csomó, akkor 1-2 év és meghal. Ha szeretne magánrendelőbe fordulni, megadhatom a "női" ultrahang-és röntgenlaboratórium számát (Budapest), ahová én járok. 5-10 ezer kb. a vizsgálat, nem kevés, de én jobban érzem ott magam. Üdvözlet, sok sikert, ili
2008. okt. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ismét én vagyok (2.hozzászóló), nem hirtelen hal meg egy rákos beteg, hanem áttétek alakulnak ki a testében, mellráknál általában a májon, a csontokon és az agyban alakul ki áttét. Anyukám ebben halt meg.
2008. okt. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a rákkal kapcsolatos tüneteket érzi, akkor nem sok ideje van hátra.

Nem kéne mégis orvoshoz menni? Nem attól lesz rákja, hogy az orvos kimonja...

2008. okt. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismét én vagyok, a 2., 3. hozzászóló. Ha valakinek roszindulatú emlődaganata van, de időben megy orvoshoz, 100%-ig meggyógyítható. De akkor tényleg időben kell menni.
2008. okt. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy ő fiú, szóval nem valószínű, hogy ez lesz a problémája. De hallottuk, hogy nekik is lehet. Csak most akkor ő kihez forduljon? Egyébként már lassan 1 éve megvan neki.
2008. okt. 25. 00:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezekután a háziorvoshoz menjen el, ő majd megvizsgálja, valószínűleg egy zsírcsomó lesz. De... hol is van pontosan és mekkora???????? Tpintásra, nyomásra érzékeny? Máshol a testén nincs ilyen? Lehet hogy egy megnagyobbodott nyirokcsomó, bár ha leírnád pontosan, hogy hol van... (a legtöbbet válaszoló) :D
2008. okt. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
68%
Nekem volt több rákom is, és az Új Orvostudománnyal megértettem mi történik (bennem), megoldottam az elváltozást beindító érzelmi konfliktusomat, és természetes módon (mérgezés, égetés, csonkítás nélkül) meggyógyultam! Tájékozódj, te is, (feltételezem) barátnőd is. www.ujmedicina.hu Már tettek fel (végre!) előadás videót is! (nonprofit)
2008. okt. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
hahóóóó előttem szóló, olvasd el mit írt!!! FIÚ!!! A kommentben írta.
2008. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ennyire segítőkészek vagytok.

Szóval azt mondta, hogy a mellbimbójának a karja felőli oldala körül van egy kis ívben, eléggé szabálytalan alakú, mintha vmi mirigyek lennének, mintha egy kicsit vastagabb lenne ugyanaz ami a másik mellében is van. És ha nagyon megnyomja akkor érzékeny, de nem fájdalmas.

És egyébként a háziorvosához semmiképpen nem fordul ezzel, ez hosszú, hogy miért, de lehet hogy más emberhez elmenne, talán arra rá lehetne venni.

2008. okt. 26. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!