Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyakmerevseg, fejfájás?

Nyakmerevseg, fejfájás?

Figyelt kérdés
A kettőnek lehet közé egymáshoz? Súlyos dolgot jelezhet? Olyan mintha merev lenne a nyakam és a vállaim. Fáj is kicsit. És a fejem is fáj, pedig sosem voltam fejfájós. Kezdek félni :( köszönöm a válaszokat!

2017. dec. 28. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Agyhártyagyulladás tünetei is lehetnek. De nem jelenti azt, hogy az is vagy, számos más betegség tünetei is lehetnek. Van még valami tünetek, panaszod, voltál megfázva?
2017. dec. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, talán hetekkel ezelőtt folyt kicsit az orrom, de komolyabb bajom nem volt mostanában. Egyébként ülőmunkát végzek, telefont is sokszor használok, szóval akár a tartás is okozhatja, nem?
2017. dec. 28. 16:27
 3/9 A kérdező kommentje:
Más gondom nincs.
2017. dec. 28. 17:10
 4/9 A kérdező kommentje:
De ha a nyakammal van gond, az okozhatja a fejfájást?
2017. dec. 28. 18:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Agyhártyagyulladás, persze. Meg agyrák.


Igen, az izomproblémák kifejezetten okozhatnak fejfájást. Ugyanakkor tudni kell, hogy a fejfájás a legtöbb betegséget vagy problémát jelző tünet, milliónyi oka lehet a merev nyaktól a szemproblémán át a stresszig, a lúdtalptól a folyadékhiányon és a fáradtságon át az agyhártyagyulladásig (nehogy valaki szomorú legyen, hogy az kimarad), és még ezerféle.


A nyakad és a vállad problémáját szakszerű masszázzsal rendezni lehet, és akkor kiderül, az okozta-e a fejfájást.

Üdv: gyógymasszőr

2017. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :)

Izomlazító krémet vettem rá. Nagyon jól esik ha masszírozva van. Remélem hamar el fog múlni, és ezzel a fejfájás is.

Köszönöm még egyszer! :)

2017. dec. 28. 22:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott fájni a fejem ha beáll a nyakam és bekeményednek a vállizmaim. Ilyenkor óvatos nyaktornát csinálok és Inno reuma krémmel szoktam többször bedörzsölni, a chillis krém jól ellazítja.
2017. dec. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó gyógymasszázsra lenne szükséged. Hetente járok, mert hajlamos vagyok befeszülni.Abszolút okozhat fejfájást a nyak és a vállak izmainak merevsége, görcse.
2017. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Apró vírusfertőzések okozhatnak a csigolyák közül kilépő idegeknél apró gyulladásokat, amelyek az idegi érintettség miatt okozhatnak izomfeszülést és fejfájást is. Ilyenkor a masszírozás nem ajánlott, viszont enyhe gyulladásgátló szalicilátok (acetilszalicilsav), ibuprofen stb. jó hatású.
2017. dec. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!