Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Együtt lehet-e élni - egy...

Együtt lehet-e élni - egy súlyos betegség következményeként megmaradó - állandó székelési (és ezzel összefüggő állandó vizelési) ingerrel, vagy ebbe bele lehet csak őrülni? Van, akinek hasonló problémával kell megküzdeni?

Figyelt kérdés
Csak röviden: a végbél betegsége következtében lényegében az a két választás volt: hogy vagy megmarad ez az érzés, ezzel együtt kell élni, vagy pedig a végbél kivezetése történik. Végül az előző következmény maradt fenn, az orvosok szerint ez volt a szerencsés eset. A műtét nélkül gyakorlatilag a biztos halál jött volna. Ugyanakkor ezzel az érzéssel élni nagyon nehéz, főleg így ötven év körül, amikor azért az ember még tervez egy időre. Ezt úgy kell elképzelni, hogy az ideget ért sérülések miatt folyton az az érzet, hogy állandóan WC-re kell menni, de "eredmény" csak a szokásos időszakban van. Úgy három óránként WC-re megyek, a fennmaradó idő pedig azzal telik, hogy próbálok az inger ellenére nem reagálni. Nagyon nehéz érzelmileg, időnként belegondolok, hogy nem a kivezetést kellett-e volna választani. Ha érthető voltam, kíváncsi vagyok, van-e hasonló élethelyzet, és hogyan lehet ehhez "hozzászokni" anélkül, hogy az ember teljes önbecsülése felborulna.

2018. jan. 4. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért nem vezettetted ki? Sok embernek van sztómazsákja és együtt élnek vele.


Inkább, minthogy szenvedj meg elnyomd az ingert és kellemetlenné tegye a mindennapjaidat.

2018. jan. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az előző hozzászólónak: lehet így utólag, hogy ezt kellett volna - de aki ebben benne van, tudja, hogy milyen nehéz döntés...
2018. jan. 6. 18:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 3,5 hónapig fel voltam fázva, mindig pisilnem kellett, legalábbis úgy éreztem. A bipoláris depresszióm felerősödött ezidő alatt, dolgozni se tudtam.
2018. ápr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!