Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet depressziós vagyok?

Lehet depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

11 éves koromban éreztem először, mintha más lenne az agyam. Nem történt semmi meglepő, vagy nem átlagos dolog. A szüleim elváltak és azelőtt egy évvel halt meg anyai ágon a nagymamám. Viszonylag korán kezdett el foglalkoztatni a halál a gondolata, még jóval azelőtt, hogy feltűnt volna.

Alapból inkább intorvertált személyiség vagyok, de néha ez totál összemosódik a szociális fobiával. Ha kilépek a lakásból erős szorongás gyötör. Nem bírok mások előtt egyenes háttal és emelt fejjel járni, a szemkontaktus is kerülöm. Olyan mintha állandóan görcsben lenne a válla.

Gyakran van, hogy fekszem az ágyon, gondolkodom tök random dolgokon, majd eljutok egy olyan gondolatszálig, amitől elkezdek zokogni. Sokat elmélkedem a halálon, a szeretteim a halálán és a saját halálomon, amit én okoznék.

Szinte szüntelenül olyan érzésem van, mintha lelkiismeret furdalásom lenne, és ez néha annyira nyomaszt, hogy sírni tudnék tőle.

Gyakran érzem, mintha ködös lenne az agyam, azokon a napokon nehéz gondolkodni és az is nehezemre esik, hogy beszélgetni tudjak és megértsem azt amit mások mondanak. Egy szürke filteren keresztül látom a mindennapjaimat, és egyszerűen képtelen vagyok feldolgozni a jó dolgokat mert egyszerűen nem veszem észre. Mások az éppen nyíló virágot látják, én meg azt ahogy hervad.

Nincs túl sok barátom, egy kezemen meg tudom számolni, de nem vagyok benne biztos, hogy ők tényleg barátok. A barát fogalom nekem alig mond bármit is.

Keresgéltem az interneten a depresszió tüneteit meg az ehhez kapcsolódó dokgokat, de ezek után se vagyok benne biztos, hogy én tényleg depressziós lennék. Nem tudom milyen boldognak lenni és önfeledten nevetni, ha visszagondolok a múltra, mindig megkeseredettnek(ha létezik ilyen szó) látom magam. Szeretnék normális lenni, vagy ha ez lehetetlen, akkor üres. Csak véget szeretnék neki vetni...

Ha ideáig elolvastad, kérlek próbálj komolyan venni, a közeli ismerőseimhez nem fordulhatok. Ha van ötleted mi történik velem, és mondanál egy tanácsot, hogy mihez kezdjek, annak nagyon örülnék. - Egy tanácstalan 17 éves.



2018. jan. 8. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ma már a csapból is a depi folyik ezért hiszitek sokan, hogy azok vagytok. Igazából semmi égbekiáltó problémád nincs, ezt kéne felismerned.
2018. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez csak hiszti. Amiket leírtál az alapján tök átlagos 21 századi fiatal vagy. Mindenkit ugyanezek a dolgok nyomasztanak, csak erőt vesznek magukon felrakják a vihogós álarcot és azzal jönnek mennek. Neked kicsit nehezebb, van ilyen. De ez nem depresszió szimplán a mai kor sajátossága.
2018. jan. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szürke filterre a derealizációt mondanám. Velem is ez volt. 20L vagyok. Pánikszerű betegségem lett, a halál gondolatától hónapokig görcsben volt minden percben a gyomrom! Már sajnos késő este van, és ne haragudj, de nincs kedvem, erőm regényt írni, csak szerettem volna egy pár sorral jelezni, hogy nem akkora a baj, mint gondolod! Egy jó pszichológus és a pozitív gondolkodás segíteni fog rajtad. Engem az Istenbe vetett hitt segített ki ebből (félig-meddig, még nem érzem magam teljesen jól). Holnap még írok, kitartást, jó éjszakát!
2018. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
#1,#2 tipikus mintapéldányai a média által elhülyített ostoba birkaembereknek. Itélkezni tényleg nagyon menő,csak amíg nem tudjuk az illető problémáit,addig lövésünk sincs az egészről.
2018. jan. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen, tény, hogy nem fejtettem ki rendesen a "problémáimat", ez is csak töredéke annak ami a fejemben történik.

Igyekeztem a jelenre koncentrálni. A múltban történtek dolgok amik hozzájárultak ahhoz, hogy ma az és olyan legyek aki vagyok. Szóval a múltat háttérbe szorítva írtam, hogy a jelenlegi dolgokon kis segítséggel de változtatni tudjak, a múlton már nem lehet.

2018. jan. 9. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!