Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezhet, hogfy immunis...

Létezhet, hogfy immunis vagyok az alkoholra? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit, érdekes kísérleten vagyok túl, ma éppen a rumot próbáltam ki, de lassan az egész üveg elfogyasztása után sem érzem magam részegnek, kábának, csak a gyomrom van egy kicsit "oda", mert undorító íze van az alkoholnak, de semmi olyat nem érzek amiről a részegek számolnak be (vagy látjuk rajtuk).


Eddigi kísérleteim a dologban:


2016 nyarán 2 üveg bort ittam meg egy esti időszakban, egyedüli tünetek a szédülés és a végén egy erősebb émelygés (meghányattam magam, utána mintha nem is ittam volna).



2017 tavaszán 1 üveg vodka, enyhe szédülés, és roppant viccesnek tűnt a "Turpi Úrfi" c. rajzfilm, de ez a hatás is hamar elmúlt.


És ma lassan egy üveg szerb rum, de semmi, csak émelygek mert borzalmas íze van. Az utolsó poharat már belekevertem a kólába, de ettől sem lett jobb íze. De semmi, lazán fejthetnék rejtvényt, munkában is simán helyt állnék.


Immunis lennék rá, vagy csak túl kicsi adagokkal kísérleteztem? Lehetséges, hogy azért bírom ennyire, mert apám alkoholista volt (születésem előtt és után is, én magam szinte sosem isztom, csak koccintások és a kísérlet) , és kialakult bennem valami védettség?


Egyéb kisebb kísérletek:


0.5 liter diólikőr, 5 nyugtatóval (egy találkozóra mentem és oldottabb kívántabb lenni, nem jött be).


Viszont az 1 pohár pezsgőtől gyomorégésem volt mert nem ettem előtte semmit. Első falat után újjászülettem kb.


Mások hogy tudnak ennyire kiütődni 2 üveg Lóbányai Homályostól meg azoktól a vacak konyakoktól amiket a melósok isznak? ("féldekás")


Semmi tünet sosem szinte, csak a gyomorégés.



2017. dec. 9. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Szóval te az alkoholizmust "kísérlet"-nek nevezed?
2017. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ezek nem valamenyi nagy menyiségek

meg ha hánytatod magad a pia is ürül kifele

2017. dec. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1


Figyelj, mint látod félévente egyszer szórakozom ezzel, nem heti rendszerességgel. És most is, legközelebb majd jövő nyáron, addig talán lesz 2 családi esemény ahol egy pohár likőrrel koccintunk majd, de ennyi.


Picit persze aggaszt, hogy így sem tudok feloldódni vagy jól érezni magam, de úgy tűnik ez az én keresztem.

2017. dec. 9. 18:57
 4/12 A kérdező kommentje:

#2


Ennél többet? Fúj, elképzelni nem tudom, hogy többet csináljak ebből, az íze borzalmas, olyan mintha felgyújtanák a gyomrom és még nem is olcsó, ezt is még ősszel kaptam ajándékba. De megmondom, hogy máskor inkább csokit hozzanak, az boldogabbá tesz.

2017. dec. 9. 18:58
 5/12 A kérdező kommentje:
Ami viszont még aggaszt, hogy vajon a jövőben a pszichológus (-áter?) által felírt gyógyszerek használnak-e a bipolaritásomra... Egyenlőre attól tartok, hogy nem.
2017. dec. 9. 19:00
 6/12 anonim ***** válasza:
az alkoholizmushoz lelki tényezők is kellenek. ÉS később szokássá válik. ÍGY nem is fogsz rászokni szerencsére, mert rendben vagy lelkileg. Nem immunis vagy , csak jól bírod. ha NEM LAZÍT RAJTAD AKKOR MEG NE IGYÁL .. ENNYI.
2017. dec. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"lelkileg rendben vagy".


Bárcsak úgy lenne... Bárcsak úgy lenne.

2017. dec. 9. 19:40
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindenkinek bizonyos szintig egyedi az enzimkészlete. Lehet neked túl jól bontja az alkohol-dehidrogenáz vagy bármelyik másik enzim a szeszt. De éhgyomorra ne igyál inkább, az alkohol irritálja a nyálkahártyát, ez hosszútávon igen sok problémát okozhat. Ja és gyógyszerre és nyugtatóra se, mert egyszer üt be véletlen a gebasz és toxikológia lesz a vége. Bár az első úgy tudom ingyenes. :)
2017. dec. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, remélem nem lesz rá szükség. Akkor van csak baj, ha a bipoláris oldalam negatívan jön elő, akkor nagyon-nagyon rossz minden, és a csokoládé függője vagyok emiatt. De volt, hogy mustárt ettem nagykanállal, mert aznap csak az a gondolat vidított napközben, hogyha hazaérek, akkor ehetek mustárt, amit nagyanyám küldött.


Mostanság jobb a hangulatom, mert jó fizetést kaptam és megint tudok járni edzeni, de attól még elég instabilnak érzem magam, most is inkább vagyok szomorú, mint nem és kicsit kétségbeesetten vágyom is meg nem is mások társaságára.

2017. dec. 9. 20:06
 10/12 Phoney ***** válasza:

„Immunis” nem lehetsz, mivel az alkohol nem kórokozó, hanem egy nyugtató, de vannak emberek, akikre ennyire nehezen hat.


Tegyél egy szívességet a májadnak, ne vedelj, ha már hatni úgysem hat rendesen, mert ártani viszont ugyanúgy árt, mint másnak. Az alkohol nem a te drogod.

2017. dec. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!