Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szívritmuszavar miatt fognak...

Szívritmuszavar miatt fognak katéterezni, van balakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a neten erről, de a legtöbben, akiknek csinálták nem szívritmuszavar miatt volt.

Nem fognak elaltatni, de a doki azt mondta bódítanak majd.

Ebbe kötelező belemennem? Szeretnék teljesen ott lenni agyban. Nekem így sokkal egyszerűbb lenne mentálisan. Egyik ismerősö mondta, hogy ő pl végig nézte a monitoron, ahogy csinálják. Szóval őt sem bódították el.

Na , szóval minden információ érdekelne ezzel kapcsolatban. A műtéttől a lábadozásig minden.

Köszönöm!



2018. jan. 19. 14:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*valakinek
2018. jan. 19. 15:47
 2/12 szenes43 ***** válasza:
Nekem is kilátásba helyezték a szívkatéterezést viszont a főorvos asszony azt mondta minkét kontrollnál hogy szedjem a gyógyereket mert nem éri megbolygatni. Állítólag ha karban csinálják azt könnyebb kipihenni. Combtőből egy napig feküdni kell. Nálam is szívritmuszavart észlelt a nyak ultrahangos doki,javasolta a kardiológiát és most itt tartok.
2018. febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nekem már kevesebb, mint egy hét és megcsinálják.

Combból fogják. Szóval egy éjszakát bent kell majd feküdnöm.

Nekem az orvos nem javasolta a gyógyszerszedést, mert hogy sokszor nem használ és sok a mellékhatása...

25 évesen amúgysem nagyon szerettem volna gyógyszert szedni.

Remélem nem csinálok hülyeséget azzal, hogy belementem a műtétbe:/

2018. febr. 24. 20:45
 4/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg katéteres ablációt végeznek, nyugodj meg, általában tök jól megoldja a ritmuszavart és mentesülsz a gyógyszerszedéstől, ami nem mindegy, különösen, ha nő vagy és szülni, szoptatni akarsz majd.
2018. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És ugye nem kötelező a bódítás? Mármint, hogy elbódítsanak.
2018. febr. 24. 21:12
 6/12 anonim ***** válasza:
Az erősebb leszedálásra azért lehet szükség, mert ha fennáll a veszélye, hogy ha látod a beavatkozást, akkor jobban izgulsz, amitől intenzívebben dobog a szíved, ami pedig nehezíti a beavatkozást. Miért zavar, ha szedálnak?
2018. febr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én véginéztem a szívkatéterezésemet, nekem iszonyú izgalmas volt látni, hogy a képernyőn dobogó szívemben ott kúszik az a kis cső.
2018. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mert félek az öntudatlan állapottól, és emetofóbiám (hányás fóbiám van) és azt hallottam ébredéskor ezek a szerek okozhatnak hányást.
2018. febr. 24. 21:32
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként lehetett érezni, ahogy felvezetik? Amikor már benned volt a katéter?
2018. febr. 24. 21:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem semmit
2018. febr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!