Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Most meg fogok halni? Szívritm...

Most meg fogok halni? Szívritmuszavar? Össze vissza ver a szívem, és nagyon nagyokat ver.

Figyelt kérdés

Már 3-4 napja elég rosszul vagyok. Légszomj, néha beszúrt a szegycsontomnál, ilyenek. Meg volt egy pár rosszullétem is. Hevesen vert a szívem, izzadtam és remegtem. De ezen a héten nincs nálunk ügyelet, nem rendel a háziorvos nem tudtam elmenni. Mist tapasztalom egy fél órája, hogy hevesebben ver a szívem és félrevert máe vagy 3-szor. Ilyen nagyokat ver néha. Ilyenkor nagyon félek, mi lesz ha meghalok??

Valakinek tipp???

kardiológiára már van időpontom, de csak hónap végére. Háziorvos nincs. Mit tudok csinálni??

14/l



2018. jan. 2. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Igyál egy citromfű teát, az nyugtat és menj ki a levegőre, sétálj egy nagyot. Szerintem ezek pánikos tünetek és ha tovább stresszeled magad, akkor nem leszel jobban. Ha nagyon rosszul vagy, akkor kihívhatsz orvosi ügyeletet is.
2018. jan. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősségi akkor is van, az mindig van.


Igen, szívritmuszavar, de nyugi nem fogsz belehalni, de természetesen el kell menned majd orvoshoz, ha nem múlik el akkor minél előbb.


Amit megpróbálhatsz, hogy hanyatt fekszel, veszel egy jó nagy levegőt és benntartod.

Felemeled a lábaidat és elkezded préselni a hasad.

Ezt kb. úgy kell csinálnod mintha egy lufit akarnál felfújni de ne jöjjön ki levegő a szádon.

Préselj úgy 5-6 másodpercig aztán hagyd abba.

Ez ingerli a bolygóideget, visszaállítja a rendes szívritmust, nekem már sokszor segített.

Lehet, hogy csak 10 vagy 20 préselés után fog összejönni, és préselés közben elönti a meleg a fejedet de ez nem baj, pont ez a lényeg, pont ezért kell felemelni a lábaidat (vagy ha nem megy akkor felhúznod.)


Próbáld meg és írd meg hozott-e változást ez a manőver :)

Egyébként Valsalva manővernek nevezik.

Rákereshetsz youtube-on is...

2018. jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor ver nagyot, amikor egy előtte kimarad.

Menj maszekhoz, max 1 hét, 10 rugó. Én nem bírnám cérnával 4 hétig.

2018. jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen akkor ver nagyot.


Nálam pl. olyan volt régen, hogy:

normál - normál - nagy - kimarad - normál - normál - nagy - kimarad és így tovább...

2018. jan. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A tünetek alapján, blokkol.a szíved. Leginkább a koszorúerek beszűkülése miatt jelentkezhet. Nem.játék, azonnal orvos.
2018. febr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát, így 14 évesen..

egyébként azóta eltelt már vagy egy hónap, volt kardiológián és nem találtak semmit.

2018. febr. 6. 18:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Na van itt még valaki? Nekem is hasonló.
2022. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mizu?
2022. nov. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!