Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a különbség a szociális...

Mi a különbség a szociális fóbia és a pánikbetegség között? Melyik a súlyosabb?

Figyelt kérdés
Vagy a kettő együtt is jelentkezhet? Melyik alakul ki először? Sokszor azt hiszem, hogy csak nekem van ilyen problémám, mert az emberek annyira összeszedettek, magabiztosak, én meg ideges leszek, mikor el kell intéznem egy egyszerű ügyet és legszívesebben kibújnék alóla. 20/L
2010. jún. 5. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Az attól függ melyik betegségnek melyik fokozatáról beszélünk.Mindkettő nagyon megnehezítheti az ember mindennapjait,a szociális fóbiát én enyhébbnek mondanám,de lehet másnak erről eltérő a véleménye.Én már 9 éve pánikbetegséggel küzködök,és még mindig nem járok a teljes gyógyulás útján.Előtte viszont erős szociális fóbiás lehettem,(már így visszagondolva),de erről akkoriban nem tudtam,csak azt,hogy mindig izgulok,szorongok valamitől,félénk vagyok,stb. Szóval a pánikbetegség szerintem súlyosabb,és rettentő tüneteket is produkálhat.Sajnos nekem is volt benne részem elég sokszor,amit nem kívánnék senkinek.
2010. jún. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ( és egyetlen válaszoló) A szociális fóbia szerintem a pánikbetegség egyik fajtája. De nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy a pánikbetegség jól kezelhető, aránylag gyorsan gyógyítható. Ezért csodálkozok rajta, hogy valaki érzi magán, hogy baj van, és nem megy el elsőre orvoshoz. Már olyan egyszerűen el lehet jutni pszichiáterhez. Nem kell beutaló. Telefonon kell az sztk-ban időpontot kérni. És egy tartalmas beszélgetés az egész. És a dokoi eldönti, hogy mi kell, hogy elmuljon a betegség. A válaszolótol meg azt kérdezném, hogy járt e egyáltalán valamilyen kezelésre, szakorvoshoz? Ugyanis én is pánikbeteg voltam, és kigyógyultam. Pszichiáterrel, és gyógyszerrel. Meg komoly elhatározással. Szivesen segítek, aki igényli. Aki meg sem próbálja, az meg szenvedjen....
2010. jún. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.Igen,jártam és még mindig járok pszichiáterhez.Teljesen tünetmentes vagyok,egészen addig,amíg szedem a gyógyszereimet.Ezért sem tudtam leállni velük,mondhatni gyógyszerfüggő lettem.Ez idő alatt sokféle gyógyszert szedtem,valamelyiktől nagynehezen sikerült megszabadulnom,hosszas és fokozatos adagcsökkentéssel,de a tüneteim egy része visszatért,és újra vissza kellett térnem a gyógyszerekhez.

Tudom,hogy ez jórészt tüneti kezelés,vagy úgymond szintentartás és a betegség tüneteinek enyhítése.De mivel más betegségek is társulnak hozzá,és még számtalan egyéb nem csak lelki eredetű problémával kűzdök,nem megy a gyógyulás,bárhogy is szeretném.Nem vagyunk egyformák,és a betegségek sem egyformák és pláne nem ugyanúgy viszonyulunk hozzájuk.A pszichoterápiát tartanám jó megoldásnak,amit egy lehetséges megoldásnak tartanék,de sajnos nem állok úgy anyagilag,hogy meg tudnék fizetni egy pszichoterapeutát.(Magánrendelésen)

Tb támogatott-ról meg nem tudok,hogy lenne,legalábbis a mi környékünkön.

2010. jún. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!