Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Súlyos depresszióban szenvedek...

Súlyos depresszióban szenvedek, tényleg ilyen a világ?

Figyelt kérdés
Állandóan azon jár az agyam hogy nincs értelme élni... az embér fiatal korában büszke magára, ha jó jegyeket szerez az iskolában. Jó társaságban mozog, tanul, hogy később bele vágjon egy egyetembe, esetleg saját vállalkozásba. És jól kereső állampolgár lesz, és mosolyogva néz majd vissza azokra a ‘’trógerekre’’, akik annó szart sem tettek a sorsukért, és most segéd munkán robotolnak éhbérért... na de van egy bibi... a tanult emberek zöme tölt be főnöki szerepet, esetleg saját vállalkozásba kezd, ahol előbb-utóbb döntéseket kell tudnod hozni, versenyképesen kell tudnod dolgozni, ami annyit jelent hogy sok esetben be kell piszkolnod a kezedet. Kérdem én... melyik jól menő vállalkozás indult be tisztességes úton? Ha főmufti vagy, képes vagy gátlástalan dolgokat csinálnj, ergo a gerincedet adni, ergo lopni, ergo azok az emberek, akik annó nem tanultak, kín szenvedéssel össze kapartak egy szakmát, adózik, tisztességesen él , akkor is ha szarul. Sok jogot végzett egyetemi hallgató olyan pályára lép, ahol a lopás módja a legkifinomultabb... lásd:politika. Sok ügyvéd, akik képesek papírokat hamisítani, csak azért hogy neki jobb legyen. A nagy emberk teszik tönkre az országot, nem a cigány aki ellop egy csokit a boltból. Az egyetemeken találkoztam a legtöbb nagyvállalkozó csemetéjével, és a 2 szememmel láttam, milyen úton-módon szerezték a pénzüket. A gyerek jobb esetben átveszi a vállalkozást , és ott folytatja ahol az apuci abba hagyta. A félreértések elkerülése érdekében hangsúlyozom, hogy nem vagyok sem cigány, sem provokátor... csak egy depressziós állat, aki nem tudja megfogalmazni sem magát, annyira szarul van. És igen, tudom ... 8 osztállyal is lehet csinálni vállalkozást. Nem feltétlen egyetemistákra van kihegyezve a kérdés. Segítsetek!

2018. febr. 2. 09:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a fodrász vállalkozásomat tisztességesen építettem fel. Persze a kezdet nagyon nehéz volt. Sok éve stabil jövedelmem van belőle, a legrosszabb hónapokban is több százezer megmarad.

Ne rinyálj, tegyél érte.

2018. febr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Igen, így is lehet látni a világot.

De úgy is, hogy vannak olyan emberek, akik normális vállalkozást indítanak és teszik a dolgukat, ahogy a fenti fodrász is.

Egyetlen kérdés van: te mit akarsz kezdeni az életeddel? Amit mások csinálnak, az őket minősíti. Te mit akarsz csinálni?

Igen, erkölcsileg igen nagy gáz nagyon sok ember. De ezen nem tudsz változtatni. Igen, vannak olyan emberek, akiknek csak megszületni volt nehéz. Ja. Vannak, akiknek olyan nehéz, hogy internetük sincs, és nem tudnak neked visszaírni. :)

Amit tehetsz - ha konkrét helyzetben vagy, ne maradj néma. Ha látod egy rászoruló kollégád, hogy nekimennek, védd meg! Ezekkel a felismerésekkel akár hétköznapi hős is lehetnél. Az emberiségen nem tudsz változtatni, de a környezetedre lehetsz jó hatással!

Helytállóak az információk! Mit kezdesz velük?

2018. febr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!