Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális, hogy betegen kávézik...

Normális, hogy betegen kávézik és sörözik?

Figyelt kérdés

Anyukám náthás lett, tegnap már mondta, hogy nem megy ma dolgozni. Este lázas volt, fázott, gyenge volt stb. Erre kiült a konyhába nyitott ablaknál megivott 2 üveg sört.

Kérdeztem, hogy miért nem teázol és bújsz be az ágyba? Válasz: Nem szereti a teát, ő sörözik.

Ma elmegy az orvoshoz, előre látom, hogy nem megy egész héten, de napi 7 kávé lecsúszik, meg 2-3 sör (betegen), ja és 20 percenként cigi.

Egyébként úgy szokta, hogy ha kap gyógyszert, hogy reggel 8 körül beveszi (kaja után), és utána ráissza a kávét. Amikor megláttam egyszer, hogy az antibiotikum után rögtön kávét iszik, leesett az állam :)

Este vacsi után beveszi a gyógyszert, kb. 1-2 óra múlva meg sörözik.

Ez normális egy 55 éves nőtől?


2018. febr. 20. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit alkesz arc, szóval alapból nem normális plusz igénytelen is.
2018. febr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem normális dolog!
2018. febr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem normális. Nagyon gáz, hogy ennyit iszik. Gondolom, alkesz, hogyha betegség alatt sem tudja megállni, hogy ne igyon. Nagyon sokat cigizik is.

A kávé is sok. Mondjuk, az nem lenne gáz, hogy betegség alatt megiszik naponta 1-2 kávét, meg hogy gyógyszer után itta meg. De a napi 7 nagyon sok.

2018. febr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Most jó neked, hogy anyukádról ilyeneket írnak?

Szegény.

Eléggé önpusztító életmódot folytat, szerintem élni se nagyon van már kedve. :(

Segítsd neki mindenben, amiben tudsz.

2018. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Természetesen nem jó nekem, hogy ilyeneket látok az anyukámról. De kíváncsi voltam, hogy bennem van esetleg a hiba?

Sokat nem tudok vele csinálni. 7-kor kelt, 10 órakor a 3.kávéját itta. Semmi tea, semmi gyógyítás.

Egyszer amikor kicsit túlzásba vitte a sörözést, megkérdeztem tőle, hogy hányadik sörnél jár. Hát annyira mérges lett, leordította a fejem, még sosem láttam ilyennek :( Hát így hogy lehet segíteni??

2018. febr. 20. 10:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Sehogyan és nem is kell.


Költözz el, amint tudsz, mert csak mérgez ezzel. :(

2018. febr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

sajnos nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy elköltözzek. Pedig már ideje lenne, és nagyon sokszor fel is hozza (főleg, ha sörözik).

De nagyon sokkal tartozom neki, egyébként egy szuper anyuka és nagyon hálás vagyok neki mindenért. Soha nem lennék rá képes, hogy ne foglalkozzak vele. Régebben ő sem ilyen volt, pár éve lett ilyen magába forduló, itthonülős, ivós típus. De ha nem akarja, akkor nem tudok rajta segíteni.

2018. febr. 20. 14:34
 8/10 A kérdező kommentje:

Tegnap is elkezdi, hogy milyen beteg, mennyit tüsszög, milyen gyenge, nincs kedve semmihez, nem érzi az ízeket se, stb., stb.

De továbbra is semmi tea, semmi gyógyítás. Viszont este ücsörög a nyitott ablaknál és lecsúszott 2 doboz sör. Érdekes, hogy ha sört kell a szájához emelni, akkor nem gyenge :D

2018. febr. 21. 08:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért tartozol neki? Nem akartál megszületni, ez hülyeség. Neki kellene példát mutatni neked, de ehhez képest csak egy hamis világképet mutat és ha felhozod neki, hogy minek piál akkor felhúzza magát.


Valami van a háttérben, mert csak úgy nem kezd el senki inni.

Szeretethiány, azt mondják az addiktológusok, hogy az alkoholistáknál sokszor ez van a háttérben.


Hamar kinyírja így magát. Szerezz neki barátot, ha nincs neki.

2018. febr. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem nagyon van neki senkije. A másik lánya sz@rik rá, 5 évente egyszer jön haza, évente párszor beszélnek. A rokonok messze vannak. Pasija nincs. Barátai nem nagyon vannak. Van még 1-2, de mindig lusta, nem megy velük sehova, szóval nem nagyon fogják hívogatni, ha így folytatja.

Bár dolgozik, de munka után se megy sehova kikapcsolódni, mozogni, semmi.

Néha az az érzésem, hogy az ég világon semmi nem érdekli.

2018. febr. 21. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!