Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől vagyok fáradt állandóan?

Mitől vagyok fáradt állandóan?

Figyelt kérdés
Vasat nem veszítek, mert nem menzeszezlek egy jó ideje, multivitamint szedek, pezsgőt, a vérnyomásom sem magas.

2018. márc. 2. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Stressz. Tél van, sötét, hideg, hangulatilag nem olyan, ha kimégy megfagysz, ha nem mégy ki, nem jutsz levegőre. Tavasszal a szervezet felfrissül.

Állítólag jön a jó idő.

Mennyire tartós ez az állapot, milyen régóta van?

Ha régebben van (mondjuk már vagy fél éve), mellékvesefáradtságnak érdemes utána nézni. Fizetős laborban csinálnak tesztet kortizolra (ez egy hormon) nyálból, 2500 Ft-ért láttam. Itt a linken van rá egy teszt is. Amúgy magánorvos foglalkozik vele csak, endokrinológus.

[link]

Nem kell megijedni, én ezt csak azért linkelem, mert nem érek rá most tutira, hogy visszanézzem a kérdést, úgyhogy felsorolok mindent, ami eszembe jut. (Ja, meg úgy néz, ki, hogy nekem is ilyenem van)

Emésztési dolgok is lehetnek. Rossz emésztés, felszívódás, egyhangú étkezés, kevés folyadék fogyasztása, ilyenek.

Ha nem vagy nagyon hipochonder, olvasgass utána dolgoknak. Meg ha tudod értelmezni.

De tényleg, lehet, hogy csak a tél miatt van!

2018. márc. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A túlsavas szervezet mindig fáradt, energia nélküli, nem „tudja magát kialudni“, izom, fej és hátfájás lép fel. Azontúl ekcéma, szem irritáció és hasmenés is jelentkezhet. Okok:

Dehidratált a szervezet

Vas, vagy D vit. hiány

Pajzsmirigy, vagy mellékvese probléma

Celiákia

„szétszórtság” – sok dolgot csinálsz egyszerre

7. nyakcsigolya →(amely) a pajzsmirigy területe – belőle fakadó problémák: fáradtság, fázékonyság, gyakori megfázások, szorulás, depresszió, súlynövekedés, izületi problémák, szív és érproblémák, stb.


Melyik a problémád?

2018. márc. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig teljesen jól voltam, 2-3 hete kezdtem ilyen durván érezni magam. Belenézek a tükörbe és mintha lehúztak volna a wc-ben, kiül az arcomra is.
2018. márc. 2. 21:04
 4/4 anonim ***** válasza:
1 vagyok Az lehet sima téli "depresszió" nyomottság, vitaminhiány, esetleg bujkál benned valami vírus, viszont beteg nem lettél. Pár nap és olvad, jön a jó idő. Ha jobb lesz, akkor attól volt. Ha utána nem javul, tavasszal sem, járj utána. A tél általában "kiszívja" az ember szervezetét.
2018. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!