Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi ez a belső remegés, vagy...

Mi ez a belső remegés, vagy inkább vibráláa, rezgés? :D

Figyelt kérdés

20L vagyok, kb egy éve pánikszerű tüneteim vannak, zúg a fülem, 30 mg Betalocot szedek magas pulzusra, szedek B vitamin, és hajvitamint is kb 2-3 hete, de a napokban előjött rajtam egyfajta belső vibráláa, inkább így mondom... Először a nyakam környékén, majd egész testemben volt, most a lábaimban. Ezeket eddig csak fekvő pozícióban éreztem este.

Tudjátok, mi lehet ez? Mire gyanakodhatok, merre felé keressem a választ?


Köszönöm!


2018. márc. 10. 22:55
 1/8 Zoli780806 ***** válasza:
71%

Lefekvéskor velem is előfordul...de nem foglalkozom vele.



Tényleg már 20 évesen szedned kell gyógyszereket? Az nem oldja meg a lelki eredetű problémáid, max.elfedi.

2018. márc. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, igazad van. Járok pszichológushoz is, haladunk nagyjából, meg azért a pulzuscsökkentő annyira nem vészes "segítség" az én esetemben


De mi ez a belső vibrálás, tényleg? Olyan, mintha egész nap zötykölődős buszon utaztam volna, és rezegne még tőle mindenem.

Félek, hogy már valami halucináció, aztán megbolondulok

2018. márc. 11. 00:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy vérnyomás. pár ezer forintért lehet venni digitális mérőket.

a stressz is okoz ilyen tüneteket, meg a túlzott koffein is.

magas pulzusszám szintén a stressz tünete, és együtt járhat a vérnyomás emelkedésével is.


magnézium-b6-tal együtt segíthet, meg a relaxálás, pihenés, a pozitív töltődés (friss levegő, napfény, kellemes testmozgás a szabadban, egy fél órás séta a napfényben)


fülzúgás is a vérnyomás növekedésére utal, lehet vércukor ingadozás, de lehet idegnyomás is az oka - gerincferdülés, gerinc terhelés. kiropraktőr - gyógytornásznál tett látogatás talán választ ad. és persze egy 24 órás vérnyomásmérő felhelyezése is.


keresd fel a háziorvosod, és esetleg kérd meg, küldjön el egy belgyógyászhoz, olyan szakrendelésre, ahol az ilyen jellegű tüneteket vizsgálják - maximum kapsz egy negatív diagnózist, és megnyugszol, aztán túl leszel a nehéz időszakodon is hamarosan, ami ezeket a tüneteket okozza :)

2018. márc. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Második! Neked is Első!


Szedek kb 2 hete B-vitamin. Úgy látszik, mégsem nagyon használ most.

A derekam volt becsípődve egy hónapja, akkor lehet az a gond. Biztos valami izom kihat a lábaimba, nyakamba. Ez eszembe sem jutott volna :) Vérnyomásom jó volt, cukromat nem tudtam megmérni, orvosoknál ezerszer voltam már, szerencsére mindig negatív lett az eredmény.

Most is fekszem, és most is érzem. De akkor már annyira nem izgulok miatta 😊😊

2018. márc. 11. 18:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Hello, jobban vagy azóta? Nekem is ez van...
2021. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia, jobban vagyok. Azóta nem éreztem, el is felejtettem. Valószínű gerinc eredetű volt. Azóta kiszakadt ágyéki sérvvel műtöttek.
2021. jan. 8. 23:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Mitől lehet ez? Hogyan lehetne kezelni?
2021. jan. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem gerinctorna (evminov torna) segítene neked.
2021. jan. 11. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!