Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Remeg, ráz a Suzuki Ignis...

Remeg, ráz a Suzuki Ignis gázadásnál. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2003-as suzuki ignis ráz a 110-150 km/h tartományban, gázadásnál. Érzem a kormányon, a váltón a gázpedálon is, de az egész autó rezeg gyorsításnál. Ha leveszem a lábam a gázról akkor abbamarad vagy mérséklődik. Autópályán haladva vettük észre a leginkább, aki hátul ült az azt mondta, hogy szerinte hátulról jött a rezgés, én az egész kocsiban éreztem..Volt, hogy 110 km/h-nál nem rezgett, felmentem 120-ra abbamaradt, 130-nál megint rezgett, aztán 110-re lementem és akkor megint rezgett. Előtte ilyet még nem tapasztaltam, féltengely lengéscsillapítók nem régen lettek cserélve, a gumikat nyáron vettük, tehát újak.

Nem tudom, hogy fontos-e de ezt leginkább a műszakiztatás óta tapasztaljuk.


Köszönöm szépen előre is a segítséget!



2017. nov. 11. 14:31
 1/6 anonim válasza:

Helló!

Ezt inkább a Totalcar oldalán nyisd meg.

2017. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
[link] itt pontosabban az autodoktor topicban
2017. nov. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gábor t ***** válasza:

Szia. Van pár ötletem (2004 óta van ignisem). A leg valószinübb , hogy a krekeid nem lettek rendesen centírozva.Ha gáz adásnál ráz , az jó eséjjel féltengely gond, és sajnos az ujj is tud rázni, ez tapasztalat.

Próbálj meg egy munkályára igényes gumi szerelőt keresni, vannak bőven de sajnos kontárból is akad épp elég.

2017. nov. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Motortartó bakokat is érdemes megnézni.
2017. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gábor t ***** válasza:

Szia. Multhét pénteken elmentem centíroztatni, egy jó ismerőshöz, (az enyém is rázott) 0-ra ki centírozta a kerekeket, de lehetett látni forgatás közben valameik kerék üt, de ezt is ki szedte nullára. El jöttem és éreztem , hogy ráz. Hétfőn reggel indulás elött levettem a dísztárcsákat és meg szünt a rázás.

Rá kellet jönnöm, ha üt a kerék, ki tudják centírozni, de ha fel teszem a dísztárcsát , rázni fog.

Szóval ha fent van , próbáld ki nélküle.

Több ötletem nincs..

2017. nov. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A gumik centírozva lettek, de a biztonság kedvéért inkább vettem rá zsír újakat. A lengéscsillapítót kicserélték hátul, megnézték a motortartó bakot is (azzal minden rendben) most már jobb, de 110-nél még mindig ráz csak nem annyira. Csak gázadásnál, az egész autóban lehet érezni, de én leginkább elöl érzem. Amikor még rosszabb volt, oldalra mozgott ,de szinte az egész autó, a váltóban és a kormányban is éreztem.
2017. dec. 2. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!