Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi motivál a sportra egy...

Mi motivál a sportra egy időhiányos dolgozó embert?

Figyelt kérdés
Ha nem hajlamos az elhízásra és nincs olyan sport, ami igazán lázba hozza, mert a hobbija, ami lázba hozza, az más?

2018. márc. 13. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmi, ez esetben.


Én sem sportolok, de hétvégén sokszor túrázunk a párommal, vagy amint jó idő van, bringával járok dolgozni.

Lassabb ugyan, de nekem megéri, addig is felébredek :)

2018. márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem konkrétan gyorsabb volt, de több okból nem tetszett, lusta vagyok.


Egyébként ha bringázol és túrázol, az már sport, nem? Mi kell még?



Én jó alakúként (jó, nem bombaalak, SŐT, de szerencsés vagyok), sokszor csak 2 óra szabadidőval ennyire is nehéz rávennem magam.

2018. márc. 13. 10:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez esetben az egészség motivàlhat.Vagy olyan mozgæsforma mai tetszik is.Én is peldàul utàlom a sportot.de tàncolni szeretek meg sétalni kiràndulni.és màris megvan a mozgàs.
2018. márc. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tetszik mozgásforma, de nem annyira, hogy heti többször magamra erőszakoljam. Annyira a világon semmi se tetszik.

Pont ezért kérdezek másokat is. ;)

2018. márc. 13. 10:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Nos, az egészségem, illetve az, hogy sokkal jobban érzem magamat utána. Heti többször nem esik jól, ha nincs kifejezett célom vele, de heti egyszer eljárunk úszni egy kollégámmal. Rögtön munka után.

Ha hazamegyek és leülök a kanapéra, onnan már tuti nem emelem fel a hátsóm.

Egyébként az embereket vagy az egészség, vagy a külalak motivál. Esetleg olyan szerencsés, hogy az adott sport a hobbija.

2018. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Maximálisan megértelek. Nem vagyok elhízott, egészen jó alakom van, de azért rám férne az edzés, már csak egészségmegőrzés szempontjából is. De képtelen vagyok rávenni magam..:(

Csomó embertől azt hallom, hogy ha az ember megszereti a mozgást, akkor utána már hiányozni fog és muszáj elmennie sportolni ahhoz, hogy jól érezze magát. Na, nekem még ezt az állapotot sosem sikerült elérni, pedig volt, amikor heti egy-két alkalommal rá tudtam magam venni a mozgásra... de minden alkalommal kifejezetten nyűg elindulni. Talán ha a szomszédomban lenne egy edzőterem, ahová csak átöltözve lemegyek...talán akkor.

2018. márc. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy kis szemkörzés vagy véraláfutás csak belefér.
2018. márc. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sport, persze, de a túrázást pl nem a "mozgás" része miatt csinálom, hanem mert gyönyörű helyeket tudunk így megnézni. Pl. Versascatal, Pilatus, Aletsch-Gletscher, etc.
2018. márc. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!