Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha évek óta megvan a csomóm...

Ha évek óta megvan a csomóm és nem nőtt, akkor kizárható, hogy limfóma legyen?

Figyelt kérdés

2000-es évek elején találtam egy csomót az államtól kicsit beljebb, másnap háziorvos, fül-orr-gégészet, megtapogatták, azt mondták, nincs gond, ha nem nő, nem lesz más baj. Azóta szinte éves szinten járok vérvételre, különösebb gond az állandó emésztési problémáimon kívül (amit az elégtelen tápanyagbevitelem és mostanra állandó hashajtószedésem számlájára írok) tulajdonképpen nincs más komolyabb bajom. Kb. 5 éve találtam két másik, nyakszirti csomót is, ugyanakkorák, a nyakam mindkét oldalán megvannak, kemények, nem mozdíthatok, mint az áll alatti. Hasi ultrahang sem mutatott ki 2 éve semmit. Most a nyakira várok, kedden lesz, iszonyatosan parázok... Amiatt szántam rá magam, mert pár napja elkezdett feszülni a nyakizmom, a kulcscsonttól a fülem mögötti részig és előjött a régi félelmem, a limfóma (amivel beparáztattam saját magam, mikor elkezdtem utánanézni a csomóknak).


Ha az elmúlt 15-16 évben nem nőttek a csomók, nem változott a helyzetük, nem volt éjszakai izzadásom, nem vakarom véresre magam (kivéve a fejbőröm valami miatt) és nincs visszatérő lázam (max néha 37-ig felszökik a testhőm, de általában akkor, mikor rám tör az ideg), akkor feleslegesen paráztatom szét magam?


Ha csak belegondolok, hogy kemozni kell, ha limfóma, már attól rosszul vagyok és 1000%-ig biztos vagyok benne, hogy nem vállalom. Lehet olyat egyébként, hogy nem kezeltetem orvosilag?


25f


2018. márc. 18. 15:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Pontosabban de, van még egy tünetem: 2007-ben kezdődött a bal fülemben egy feszítő érzés, amivel voltam fül-orr-gégészeten akkor is, de nem találtak semmit a vizsgálaton. Azóta is vissza-visszatér néha intenzívebben, de enyhén érződik mindennap. Mintha a fülem mögötti csontot nyomná valami. Ezt hogy lehetne kideríteni, hogy micsoda? Mikor ezt orvosnak említettem, annyit mondott, "biztos elfeküdtem a nyakam".
2018. márc. 18. 15:18
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztosan nem vagy limfomás.Mindenkinek vannak tapintható nyirokcsomói.Sajnos én is ugyan ilyen vagyok,figyelem magam,nézem a csomókat és beparázok.Nem kelk.Próbálj megnyugodni végre.
2018. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszadó, akkor intim kérdés következik: nyakszirti csomóid neked is vannak? Vagy bárki másnak tapintható a kb. 1-1,5 centis csomó mindkét oldalon? Megnyugtatásképp kérdezem, nem kötekedés gyanánt. :)
2018. márc. 18. 15:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen,több is van mind a két oldalon.
2018. márc. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem lehetnél még indolens limfómás sem, tekintve, hogy egy igen hosszú időtartamról beszélünk, és legyünk őszinték,az indolens (lassan növekedő) limfómák már 5-10 év alatt simán produkáltak volna durva tüneteket is.



Sok egészséget kívánok Neked is a továbbiakban!

2018. ápr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!