Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért alszom el ilyen nehezen?

Miért alszom el ilyen nehezen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már nem tudom mióta kínlódok ezzel a problémával. Nagyon de nagyon nehezen tudok elaludni, borzasztó. Lassan megint éjjel 1 óra lesz, de még semmi. Forgolódok csak pedig erősen próbálkozom. Például öcsémen mindig ámulok, hogy hogyan tud kb. 3 perc alatt elaludni. :D Milyen teát vagy esetleg gyógyszert ajánlotok erre? Vagy ami tényleg segít. Köszönöm a válaszokat előre is!

19/L



2018. márc. 22. 00:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Üdv a klubban én még mindig nem alszom. XD De most kivételesen a szomszéd srácok miatt, akik hozzám hasonlóan eleve éjjeli baglyok plusz most buli után estek haza, és be nem állt a szájuk mostanáig. Ami nappal normális, ilyenkor zavaró, mert sajnos papírvékonyak a falak...

A problémádra reagálva, sajnos van aki ilyen bioritmusú gyakorlatilag lehetetlen tartósan megváltoztatni én ezt tapasztalom. :/ meg sem próbálok lefeküdni olyankor, ha nem érzem magam elég álmosnak. Ami viszont tényleg segít az az, ha felkelsz reggel korábban, legkésőbb 8-kor, hétvégén is, és nem szabad aludni délután. Akkor garantáltan elég fáradt leszel estére. Ami még hasznos tud lenni, az a Valeriana. Inkább nyugtató, mint altató, mondjuk én csak akkor szedem ha köhögök, mert olyankor nagyon szenvedek. Ha van rá lehetőséged, próbáld ezeket a praktikákat alkalmazni. Sajnos én nem tudom megoldani, tanulnom kell, fáradtan pedig nem megy, úgyhogy alszom délutánonként és fentmaradok este, akkor amúgy is jobban fog az agyam. Nem jó bagolynak lenni, már csak azért sem, mert az ilyen emberek szellemileg egész nap tompábbak, mint azok, akik korán fekvő-kelők. Ezt sajnos én is tapasztalom magamon. Azonban tenni nem tudok ellene, 13 éves korom óta ezzel élek. Viszont amikor tudtam alkalmaztam azokat, amiket fent leírtam és működtek. :D Mikor egyik nyáron 9-re mentem dolgozni mindig 7:30-kor keltem, nagyon hamar ráálltam az este 11-kor alvásra. :D Egyetemen marad az éjszakázás. :/ Remélem nálad nem válik állandóvá a dolog, sajnos előfordul néha az ilyesmi bárkivel. Ahogy öregszünk egyre gyakrabban... Ja és ami segít még; kerülni kell az alvásidő előtt az okostelefon, monitorok használatát. A kék fény miatt az agy stimulálódik és nem elég h zavart kelt az elalvásban, az alvás minőségét is rontja. Nehéz elkerülni a mai világban tudom. Én azt szoktam, h elalvás előtt megyek el zuhanyozni és akkor minimum 20-30 percig tuti nem a mobilommal foglalkozom. Garantáltam elálmosodom a víztől. Viszont ha még így sem, akkor általában marad a borzalmasan fárasztó viccek olvasása a neten, amitől biztosan elegem lesz a napból. XD Mindig beválik. Remélem tudtam adni néhány hasznos tippet, bocsi h hosszúra nyúlt.

2018. márc. 22. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fáraszd le magad este edzéssel és ne nyomkodd a telódat, minden elektronikai eszközt rakj távol magadtól. Én néha használok alvós zenét. Nekem ezek jönnek be.
2018. márc. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A bélflóra is befolyásol pl. Bizonyos probiotikumok éjjel álmosítóan hatnak.:)

Meg vehetsz melatonint gyógyszertárban, az meg az álmosító hormontermelést stimulálja.

2018. márc. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!