Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szociális fóbiád okozott már...

Szociális fóbiád okozott már kellemetlenséget a párkapcsolatodban?

Figyelt kérdés
Nekem egy randim sült el rosszul, mert kijöttek rajtam a tünetek, annyira féltem, hogy elrontok valamit. Azóta nem is merek találkozgatni, párkapcsolatba kezdeni. Tapasztalatok?
2010. jún. 10. 21:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is szoc. fóbiám van, elég erős. De amúgy naponta változik az erőssége. Pl. amikor valami számomra gázos helyzetet sikerrel letudok, akkor úgy megnő az önbizalmam pár órára, hogy úgy érzem, bármire képes lennék. A párkapcsoltban még nehezebb lehet a dolog. Nem tudom te hogy vagy ezzel, de nekem vannak helyzetek, ami oldja a stresszemet és ezeket szeretem kihasználni. Pl. a randikat estére tettem, akkor az ember sokkal oldottabb. Csak ne rögzítsd magadba azt a negatív élményt, mert meggátol a továbblépésben. Értékeld át magadban, tedd pozitívvá. Ez csak egy tapasztalat volt, az ember, minden ember szokott elbukni. Neked ez a bajod, mást más gondok gátolnak, csak nem beszél róla. Indulj újra neki, de mostmár röhögj magadon. A szoc. fóbiát 1 módon győzhatjük le: direkt módon elkezdjük azt tenni, amitől félünk. Ha félsz másokkal beszélgetni, kezdj el először csak 1 emberhez odamenni beszélgetni. Majd valaki máshoz. Fokozatosan alakítsd ki az egyre magasabb szintet és saját magadat kigyógyítod.
2010. jún. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!