Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szédülés de más semmi? Valaki...

Szédülés de más semmi? Valaki légyszi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves nő vagyok, a panaszom kb 2 hónapja kezdődött és előre bocsi ha hosszú.. Tudni kell rólam, hogy sosem voltam az a beteges alkat. Kiskoromban volt egy olyan problémám, hogy nem szerettem sehova egyedül járni, egyszerűen úgy nem éreztem jól magam sokáig nekem az is kihívást jelentett hogy egyedül menjek el edzésre meg jöjjek haza. Aztán ezt valahogy "elnőttem". Idén télen kezdődött minden újra. Egyik napon utaztam haza egyedül busszal és nem tudom mi jött rám de nagyon rossz volt. Elkezdtem izgulni indokolatlanul, izzadt a kezem és hevesen vert a szívem, ez csak akkor múlt el mikor hazaértem. Annyira megijesztett az a dolog (ami egy nagyon kimerítő és rossz időszak után történt velem) hogy azóta valahogy mintha újra félnék ilyenektől. Természetesen egy idő után megembereltem magam és elmentem a házidokimhoz. Ezzel elküldött teljes vérképre és THS vizsgálatra is (pajzsmirigy) plusz vizelet tehát így kb minden. Mondanom se kell be voltam tojva mi van, erre minden eredményem messze tökéletes. Se cukor, se vérszegénység semmi, dicsérte orvosom. Értékeimet (vérnyomás+pulzus) említettem. 110/70 és 75-85 napközben pulzus amikre azt mondta, sima. Na igen, de a szédülésem/izgalom érzetem fennmaradt amit főleg akkor érzek ha megyek valahova+suliba és fogalmam sincs akkor ez mégis mi de zavar:D


Nekem szinte kivétel nélkül mindenki azt mondta stressz/szorongás. Bár nem tagadhatom, érettségi előtt állok, nagy a nyomás és az elmúlt egy évben történt körülöttem sok változás ami nem túl pozitív.. De az kiválthatna ilyen mértékű szédülést/panaszokat?

Magne B6-ot szedek+citromfű tea. Szerintetek ez mi? Fejfájás ill. egyéb panasz nincs. Menjek fül-orr gégészetre hátha az okoz szédülést? Vagy lehet attól mert rosszul látok picit távolra? (most megyek szemészetre) Mindenre gondolok már doki nem küldött tovább semmire, szintén idegességre gyanakszik. Huh köszi:D szép napot nektek!



2018. márc. 26. 16:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősöm konkrétan hónapokig nem mert egyedül menni sehova, mindig kísérni kellett, mert amúgy rettenetesen szorongott volna, ill. néha be is pánikolt, főleg tömegközlekedési eszközökön. Valahogy nem bírta a tömeget. Nem szedett emiatt semmit, elmúlt magától.


A leírt tüneteid hasonlítanak a pánikra, de szerencsére nem túl erősek. A szédülést pedig valóban kiválthatja a szorongás is.


Ha gondolod, elmehetsz fül-orr-gégészetre, de szerintem nincs szervi bajod. A szemészeti probléma nem okozhatja szerintem, mivel kifejezetten akkor vannak tüneteid, amikor mész valahova. Ha a gyenge távollátás okozná, akkor mindig fennállnának a tünetek.


Szerintem ha elfogy a Magne B6-od, akkor kezdj el B-vitamin komplexet és külön magnéziumot szedni, mindkettőt a maximális adagban; plusz Omega3 kapszulát is. És jót tesz a mozgás is, rendszeres sport (heti legalább háromszor), vagy minimum napi fél óra séta.

2018. márc. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Pánikrohamod volt, most pedig szorongásod, ennek velejárója gyakran a bizonytalanság jellegű szédülés (mintha süppedős szőnyegen járna az ember). Mindig elküldik pánikroham után az embert vérképre, de az mindig tökéletes.

Nézz utána, tengernyi irodalma van.

2018. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ment a zöld kezecske!

Igen, nálam is a pánik volt az első dolog ami beugrott, rendesen utána is jártam és valóban illenek rám a tünetek. Azóta befejeztem azt is hogy ilyenek után nézzek és folyton ellenőrizgessem hogy vagyok éppen, meg ez csak tovább generálja gondolom. Szerencsére nem tartok ott, hogy kísérgetni kelljen, bár emlékszem kiskoromban volt olyan.. De le tudtam győzni és nekem is valahogy nyomtalanul tűnt el. Megfogadom a tanácsokat(:

2018. márc. 27. 07:03
 4/21 A kérdező kommentje:
Hátha valakinek segít aki idetalál. Voltam szemészeten és kiderült, hogy bizony kell távolra szemüveg -2-es. Valószínű ez okozott nálam ilyet a pánik mellett.
2018. ápr. 5. 15:21
 5/21 anonim ***** válasza:

Remelem nekem is megoldja majd a szemu eg(már , ha kell egyaltalan) honapok ota folyamatosan szedelgek(nem forgo jelleguen) hanem ilyen bizonytalansag erzesem van es mintha lebegnék. En is voltam mar (majdnem) mindenhol. Koponya mr , vervetel, nyaki csigolya... minden ok.

Szerdan megyek szemeszhez. A jobb szememre rosszabbul latok, mint a balra, remelem ez lesz a ludas:(

2018. ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem neked is az lesz akkor a megoldás. Nekem mondta is szemészem, hogy nem csoda ha ezzel szédültem, vagy estére akár még durva fejfásásom is lehetett ettől. Családomban senki se rövidlátó, de én tudom magamról, hogy én rontottam el a szemem és már pár éve észrevettem hogy rosszabb csak halogattam. Most meg egyre többet telefonoztam, főleg sötétben, meg néha félhomályban olvastam/írtam..

Nekem személy szerint a pánik is hozzátett mondjuk, vagy szorongás nem tudom mi ez, de ha egydül mentem valahova sokkal erősebben éreztem a rosszulétet.

2018. ápr. 15. 16:52
 7/21 anonim ***** válasza:
És neked milyen jellegű volt a szédülés? Forgot veled a világ, vagy csak mintha a fejedben lett volna a szédülés és ilyen lebegés érzet? Mert nekem az utóbbi:( szerdán megyek szemészetre mindenesetre..
2018. ápr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Inkább a bizonytalanság érzet a jellemzőbb nálam is olyankor. Olyan mintha gyorsan valami fal vagy korlát mellé akarnék állni, hogy az stabilitást adjon. Szinte 100% hogy hozzátett a látásom romlása, de nálam ez durvább mértékeket is öltött sajnos. Miután volt az a pánikom a buszon meg arról hazafele menet na azóta van ugye ez, most már picit kevésbé. Úgy képzeld el már teljesen rá voltam parázva meg megrögzötten azt hittem bajom van. Magyarul hipochonder lettem. A barátaim segítettek erről picit leállni mert nagyon nem volt rám jellemző. A pánik egy durva dolog, bárkivel lehet bármikor nekem nem 1 volt, utána meg nyilván fosik az ember azért. Az agyunk mindent képes produkálni. Ezért érdekes hogy ha mással/másokkal vagyok, elvonják a figyelmem semmi para.

Nem tudom nálad fennálhat-e ilyesmi, a jó Ég óvjon meg tőle én azt mondom:D Mert ellenségnek -ha lenne- se kívánnám. Mindenesetre menj el szemészhez persze biztos ami biztos. Ha ott sincs semmi, lehet pszichés.

2018. ápr. 15. 22:26
 9/21 anonim ***** válasza:

Hat en mar ettol a 0-24 honapokon àt tarto szedulestol vagyok idegileg teljesen ki. Olyannyira, hogy ha ez nem mulik en nem tudom fogok e tudni tovabb elni... pedig egy eletszereto ember vagyok amugy.

De ez megkeseriti az eletemet. Es az, hogy minden percben ezt a tompasagot , alomszeru erzest , belso szedulest erzem, egyszeruen a munkamat a mindennapjaimat olyannyira megneheziti, hogy igy nincs ertelme élnem.

En nem hipochonder lettem tole, hanem inkabb idegileg teljesen ki. Mintha nem a sajat eletemet elnem. Es mondom ezek az idiota erzesek, abbol fakadnak, hogy ilyen szarul vagyok honapok ota nap mint nap.

Voltam neurologusnal, koponya Mr em negativ, laborjaim jok, ful orr gegesz belenezett a fulembe , nem latott semmi parát... persze lehetne még tovabb menni, de mar unom az orvoshoz jarkalast. Meg szerintem mar hulyenek neznek.

Remelem ha esetleg kell szemuveg, attol helyre jovok, mert mar tenyleg a temetesemet tervezgetem...

Koszonom, hogy valaszoltal!

2018. ápr. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Teljesen megtudom érteni mert engem is iszonyatos módon zavart és nem értettem mi van velem. Szintén attól tarottam hogy basszus már hülyének néz a doki ha tökéletesen vérkép után is visszamegyek meg jó vérnyomás értékkel.

Egyébként ha távolra nézel, érzékelsz különbséget, ha egy adott tárgyra hunyorítasz? Mert én onnét tudtam hogy a szemem lesz a problémás. Meg vérnyomásod neked rendben van? Mert az is okozhat ilyeneket főleg ha alacsony.

2018. ápr. 16. 22:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!