Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha kb.1 éve "pumpálom" magamat...

Ha kb.1 éve "pumpálom" magamat zöldségekkel, gyümölcsökkel, vitamin tablettákkal, akkor mégis mitől betegszek meg?

Figyelt kérdés
Náthás igaz nem voltam tavaly óta, de valami felső légútit benyeltem, mert köhögök, kénytelen voltam venni egy üveg ambroxolt.

#betegség #vitamin #vitamin bomba
2018. márc. 27. 17:44
 1/10 A kérdező kommentje:
a kezemet is állandóan mosom.
2018. márc. 27. 17:49
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Én 10 éve küszködök ugyanezzel, rengeteg gyümölcs és zöldség, barna kenyér, szárnyas húsok, mégis beteg vagyok, könnyen megbetegszek, igaz vitaminokat ritkán szedek, sztem semmi értelme nincs. Ja és télen is melegen vagyok öltözve, de ha már megmozdul egy szellő, nem merek kimenni sétálni. Bosszantó.
2018. márc. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

# 2: Liter számra, cappy, multi gyümölcs italok, multi pezsgőtabletta, C-vitamin, zöld tea liter számra, kiló számra a répa, káposzta, brokkoli, karfiol, stb. és mégis.


Nem tudom, lehet a tesómnak van igaza, hogy húzzak rá a vodkás üvegére XD

2018. márc. 27. 18:06
 4/10 anonim ***** válasza:
2-es, pedig pont hogy rengeteg vitamint kéne szedni, megfázás esetén napi több g c-vitamint, sokat segít.
2018. márc. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
ekkora baromsagot, tobb gramm C vit, aztanmajd vesekoved lesz, a C vit nem raktarozodik felesleges kiloszamra enni, en telen alig eszem gyumolcsot es friss zoldseget, vitaminkeszitmenyeket soha nem szedek de 17 fokos lakasban elek telen es soha nem vagyok beteg, meg enyhe natha sem, regen kb 20 fok volt itthon, minden telen lazas beteg voltam, miota 17 egyszersem betegedtem meg
2018. márc. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy év alatt egyetlen egy fertőzés nem sok, még vitaminok mellett sem.

Egyébként meg mindenki más, nem ugyanúgy "működünk". Van, aki érzékenyebb a hidegre/melegre/szélre/bacikra. Vagy pl. stresszes időszakban sokkal könnyebben el lehet kapni valamit, mert legyengül az immunrendszer.


Egyébként javaslom a D-vitamint, amiről nem sokan tudják, hogy immunerősítő és gyulladáscsökkentő hatása is van. És az emberek döntő többsége D-vitamin-hiányos, különösen ősztől tavaszig. A napi ajánlott adag 1500-2000 NE.

2018. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A genetika sokkal nagyobb úr.
2018. márc. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös, minek makogsz bele olyanba amiről nem tudsz?

Szent-Györgyi Albert 10 g c-vitamint szedett naponta, amikor beteg volt, milyen vesekőről beszélsz?

2018. márc. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-s te aztan rohadtul ertesz hozza, a C vitamin a szervezetbem oxalatta bomlik, a vesekovek legnayobb resze ca-oxalat

Az hogy Szentgyorgyi mennyo C vitamint szedett nem azt jelenti hogy volt is ertelme, o kikristalyositotta a C bitamint de abban az idoben meg nem voltak kelloen vizsgalva es alatamasztva a pozitiv vagy negativ hatasai

2018. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy valamilyen okból nem oké a bélflórád? Pl. antibiotikum kúra bélflóra helyreállítás nélkül (akár csecsemőkori is)? Ugyanis az immunsejtek 80%-a a belekben van, így nem mindegy milyen állapotok uralkodnak ott. Érdemes lenne egy pár hónapos/akár éves probiotikum kúrát tartani csak úgy próbaképpen egy jó probiotikum készítménnyel, aminél legalább 5 milliárd egyedes egy adag. Meg én is támogatom a D-vitamin gondolatát és nem csak télen, nyáron is nyugodtan azt az 1500-2000 NE-t.
2018. ápr. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!