Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi az az altatószer, amit...

Mi az az altatószer, amit bizonyos műtéteknél belélegeztetnek a beteggel és nagyon erős émelyítő szaga van?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 16. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Kloroform (triklórmetán).
2018. ápr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Leginkább az izoflurán és a dezflurán, esetleg a szevoflurán, bár annak állítólag kevésbé kellemetlen a szaga, de a gyerekek azt se szokták szeretni. Kloroformot ma már nem használnak, de annak is jellegzetes szaga van.
2018. ápr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
70-es években hasznàltàk és allergiàs lettem rà.Legalàbbis megvolt a gyanú hogy az altatószer nyírt kimajdnem.Mert màst nem kaptam.Amúgy is felületesen hatott,mert bàr fàjdalmat nem éreztem de emlékszem a műtétből részletekre.
2018. ápr. 17. 06:15
 4/8 A kérdező kommentje:

A kloroform az nem az amivel a cipőt is szoktàk fertotleniteni?Annak màsabb szaga volt.

Lehet hogy hülye hasonlat,de mikor új viaszosvàszon terítőt veszünk,akkor annak szokott olyasmi szaga lenni mikor kibontjuk mint annak az altatonak vagyis nagyon hasonló ahhoz.

2018. ápr. 17. 06:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Kloroform nem igazán mert nagy dózisban halálos :D
2018. ápr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Indukciónál csak szevoflurán. Fenntartásra szevoflurán,izoflurán ritkábban dezflurán.
2019. ápr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy amit még érezhetsz az a nitrogén-oxydul(dinitrogén-oxid),mint vivőgáz.
2019. ápr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha pedig a 70-es években történt,akkor halotán,enflurán vagy izoflurán(ami nem valószínű).
2019. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!