Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pajzsmirigy alul vagy túlműköd...

Pajzsmirigy alul vagy túlműködés? Vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés
hello. Kb 1 honapja kezdődött, hogy egész nap szivdobogás érzetem van, főleg nyugalmi állapotban, de úgy, hogy egészen zavaró, fekszem mozog a testem a lélegzetem el elakad mikor fujom ki a levegőt, ezzel a tünettel mentem kardiologushoz illetve evés utánni rosszullét, szapora pulzus szédülés, puffadás.Kardiológusnál mindent rendben találtak, majd egy teljes körű vérvétel, minden jó kivéve inzulinrezisztenciát alapitottak meg illetve hormonoknál a TSH határ eset volt a felső szinten, T3 T4 benne van a referencia értéken. Van olyan nap mikor egész éjszaka nem tudok aludni, pluszban feszültség és idegesség is jelentkezett, szédülés, végtagok zsibbadása is, 1 hónap alatt -5 kg. A szédülés illetve evés utánni rosszullét az inzulinrezisztenciára utal, de az álmatlanság szivdobogás érzet, némi netes kutatás után pajzsmirigyre utal, viszont az én értékem inkább alulműködést mutat ezek a tünetek viszont a túlműködés jelei, akkor mi lehet? Be vagyok utalva endokrinologushoz. Jó lenne már ha normális állapotban tudnám magam a nap folyamán, valakinek hasonló tapasztalata?

2018. ápr. 24. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Az alulműködés autoimmun változata, a Hashimoto-szindróma "tud" olyat, hogy váltakoznak az alul- és a túlműködéses tünetek.

A markereid alapján lehetsz a szubklinikus szinten, amikor még aránylag normálisak az értékek, de a TSH már elindult felfelé. Ilyenkor az aTPO-szint már sokkal magasabb szokott lenni a normálisnál.

Szóval méress egy aTPO-t, akár privátban is (kétezer forint körül van).

Ha normális a szintje, akkor valahol máshol keresendő a probléma gyökere.

2018. ápr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
23F
2018. ápr. 26. 13:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Az sajnos nem "kizáró ok". - De tény, hogy 10-ből 9 pm-beteg nő. Szóval csináltasd meg azt a labort mielőbb (antiTPO), biztos, ami biztos.
2018. ápr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ma voltam dokinál. Hormonoknál aztmondta még határeset úgyhogy egyenlőre nem foglalkozna vele, 3 hónap mulva csináljak vizsgálatot ujra beleértve ezt a TPO t meg még pár dolgot és akkor meglásssuk, ha rosszabb akkor majd kezeljük ha jobb akkor jó. Viszont Candida pozitiv lett, arra ajánlott diétát illetve inzulinrezisztenciára mondta, kerüljem a szénhidrátot és a cukrot.
2018. ápr. 26. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!