Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Járásképtelenség, látáselveszt...

Járásképtelenség, látáselvesztés hirtelen?

Figyelt kérdés
Megjegyzem, orvosok szerint makkegészséges vagyok, hiába jeleztem. Szóval normális egy 21 éves lánynál, hogy egyszer csak elkezd kiesni a látása, a teste elhúz önkéntelenül valamelyik irányba, alig tud lépni, végül le is kell ülnie, mert se nem lát, se nem bír megállni a talpán? Legutóbb fél óráig tartott ez a dolog, de senki nem jött oda segíteni egyébként. Minek a tünetei lehetnek ezek? Vannak másfajta rosszulléteim is ez mellett.
2018. ápr. 26. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez simán csak eszméletvesztés. Pl. ha leesik a vérnyomásod/vércukrod az okozhatja.
2018. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyik unokatestvéremnél a szkrelózis multiplex kezdődött hasonló tünetekkel.
2018. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az alacsony vérnyomásra/vércukorra tudatosan odafigyelek, rendszeresen eszem/iszom, még ginkgo bilobát is szedek. Az olyan rosszulléteimet már ismerem, ez különbözik tőle, ritkábban is van és nem leszek jobban semmitől, képtelen vagyok irányítani a testem.

Nagyon remélem, hogy nincs köze a szklerózis multiplexhez. Több tünet is egyezik, de ezek jórésze már régóta megvan. Csak az utóbbi időben rosszabbodott pl. a szemem, a rövidtávú memóriám, koncentrációs képességem számomra elég drasztikusan. Meg nőtt az ilyen esetek száma (mintha lekapcsolna az agyam és az egész testem). Viszont a főbb tünetek, mint pl. a zsibbadás, beszédképtelenség szerencsére nincsenek.

2018. ápr. 26. 22:23
 4/10 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem: NEM ájultam el és végig tudatomnál voltam, még el is sírtam magam, de nem tudtam irányítani. Az volt a szerencsém, hogy a lakásomtól 10 percre történt ez.
2018. ápr. 26. 22:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen orvosok vizsgáltak eddig és mit néztek meg?
2018. ápr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Érprobléma is okozhatja meg nyilván rengeteg más dolog. Ne hagyd lerázni magad. Kérj beutalót a neurológiára hátha ott tudnak segíteni. Kéne egy teljes kivizsgálás. Ha a.háziorvosod nem segít cseréld le. Sajnos én is jártam így más betegséggel, hogy majdnem megölt az orvosom.
2018. ápr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kéne egy mellkas ct meg egy koponya mri első körben.
2018. ápr. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Váltottam már emiatt házi orvost, de az új se jobb. Voltam vér-, vizeletvizsgálaton, hasi ultrahangon, mellkas meg gerinc röntgenen. (Ezeket a többi rosszullétem indokolta.) Ma ismét előjött, de sajnos sokkal tovább tartott, majdnem 2 óráig és össze is estem. Szerencsére egy szomszéd felkísért, otthon kaptam inni, de nem bírtam nyelni és a beszéd is nehézkessé vált. Lefeküdtem aludni, most kicsit jobb, de még fáj a lábam és kicsit zavaros a fejem. Sajnos épp megyek dolgozni, hétfőtől meg vizsgáim vannak, nem tudom kipihenni.
2018. máj. 4. 20:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Remélem jobban vagy azóta! Idegrendszeri tüneteket írtál le, amik valóban sclerosis multiplex együttesre utalnak. Biztos voltál már orvosnál B-vitmint szedj rendszeresen.
2020. aug. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most? Mi lett végül?
2023. okt. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!