Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy szokjak le a délutáni...

Hogy szokjak le a délutáni alvásról?

Figyelt kérdés
Soha nem szoktam szomorú lenni, de most először kifejezetten depressziós vagyok. Hogy ezt elviseljem, és elfelejtsem a gondjaimat délután le szoktam feküdni aludni. Hét-nyolc órakor felébredek (2-4 óra alvás után) vacsorázok, lefürdök és felkészülök holnapra. Fél tízkor újra lefekszem, de aludni nem bírok. Van, hogy négykor tudok csak elaludni (hajnalban), de reggel ugyan úgy hétkor felébredek kipihenten. És így folytatódik. Le kéne szokjak erről, de nem tudok, mert amikor bánatos vagyok nem tudok mást tenni, olyankor legalább kikapcsolok.
2018. máj. 7. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Hasznosan nem tudnád elütni azokat a szomorú órákat? Tanulj, olvass, mozogj hobbi szinten csinálj valamit stb. A testmozgás amúgy is endorfint szabadít fel, kiadós 40-60 perces mozgás után jobban érezném magad és kellemesen elfáradnál. Persze nem legekvés előtt.
2018. máj. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

* bocsi az elírásokért telorol vagyok

Am én is ugyanilyen voltam inkább aludtam akkor legalább nem kattogtam azon milyen nyomorult minden. Jó ötlet lehet meg a napi programterv írása amiben órákra beosztás mit fogsz csinálni ( de Szundi ne legyen benne max ilyen 10-20 perces, mert ennél több már beindítja az alvasciklusod és megboritja az esti alvásod)

2018. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor lefekszel aludni délután (ha mindenképpen szükségét érzed), akkor állítsd be az ébresztőt 40 perccel későbbi időpontra.
2018. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alvás helyett menjél ki a természetbe, SOKKAL jobbat tesz, mint lefeküdni.


Emellett csinálj hasznos, de kikapcsoló dolgokat, pl. olvasás, írás, sütés stb., azzal, hogy alszol semmivel nem lesz jobb, a problémáid nem oldódnak meg!

2018. máj. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!