Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Délutáni alvás után miért...

Délutáni alvás után miért vagyok rosszul?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hetekben gyakrabban bóbiskoltam el, miután hazajöttem a suliból. Már egy-két éve tudom, hogy ez számomra nem igazán jó, mivel alvás után rosszul leszek. Nem hányinger, sem fefjfájás, semmi ilyesmi. Valami furcsa érzés; a szám belül nyálkásabb lesz, hátul a torkom is de szájszagom nem lesz se rosszabb se jobb, egyszerűen olyan, mintha "állott" lenne a szám belseje (ha éhgyomorra alszom, ha előtte ettem már, akkor is ez van). Az ételek ezek után szóba se jöhetnek. Égni kezd tőlük egy kissé a gyomrom de az is ilyen tompán... hiába vagyok éhes, vagy szomjas, maga az étkezés is kellemetlen. Hiába rágok, a nyálkásság miatt nehéz, mert nem puhítja az ételt.

Általában ez az "állapot" addig tart, amíg le nem fekszem aludni (rendesen), reggel pedig már semmi bajom. Csak a délutáni alvások után van ez. Tudtok valamit, hogy mitől lehet ez, vagy esetleg valami élien lennék O.o Néha rosszabb ez, mint a hányinger.

A válaszokat előre is köszönöm! :3


17/L



2015. jún. 16. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A délutáni alvástól én is furán vagyok, bár nem a szám rossz, inkább a fejem. Reggel könnyen felébredek és magamhoz térek, de egy délutáni szunya után 2 órát én is Alien vagyok. Szerintem szimplán az életritmus az oka.
2015. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha kiöblíted a szád akkor is ilyen?
2015. jún. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha kiöblítem, a szám nem igen lesz nyálkás, viszont a torkom igen (de egy idő után ismét olyan lesz), emellett a gyomrom is ilyenkor fura. Mintha az is ilyesmi "tompa" lenne, vagy mintha össze volna húzódva.
2015. jún. 16. 20:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Felesleges a délutáni alvás, ezért kever meg. Pontosabban nagyon patikamérlegen kéne kimérni - és betartani, - hogy mennyit lenne érdemes aludni (többnyire 20-40 percet csak), hogy felfrissülj, ne eltompulj utána. Ha kevesebbet vagy többet alszol ennél, máris nem jó. (Ha belegondolsz ugyanez van az éjszakai alvással is, csak ott nem egyszerű pl 50%-kal mellélőni, 8 helyett 4 vagy 12 óra alvás után ott sem lennél fitt)
2015. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam is dettó ugyan ez van, még szédülni is szoktam néha, meg álmosabb vagyok mint mikor lefeküdtem.

Általában nekem zuhanyzás után kicsit jobb szokott lenni.

2018. aug. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!