Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Teljesen levagyok fáradva,...

Teljesen levagyok fáradva, nincs türelmem semmihez, mit csináljak hogy ne vesszek el az életbe?!

Figyelt kérdés

Áltsuliba tele voltam ambicíóval, előről-hátulról tudtam minden egyes tankönyvet, középsuliba csökkent bennem ez a dolog, nem érdekelt hanyasokat kapok, viszont érettségin agyonhajtottam magam, mert egyetemre akartam kerülni.

Fel is vettek, és megint érdeklődést vesztettem a dolgok iránt, tudom h tanulni kéne, meg akarok is, de annyira nincs türelmem a könyv felett ülni!!! Sőt van, mikor egy újságcikk is érdekel, vagy egy könyv, de nincs türelmem elolvasni, és minden mást csinálok a szükséges helyett!!

Most szeretnék egy másik diplomát is, érettségizek ősszel, nagyon érdekel amit tanulok, de megint jön az h nincs türelmem tanulni!! Úgy érzemsem fog sikerülni az amibe belekezdek, annyira megakarom csinálni, tele vagyok álmokkal, de nincs hozzá bátorságom, és erőm. Nincs is semmi ami lekötne, gyakorlatilag nem csinálok tényleg semmit!

Félek h így elfogok veszni az életbe, jók a képességeim, jó az eszem, de egyszerűen ... ez már lehet a lustaság határa... Normális válaszokat kérek, és segítsetek, mit tegyek?!?!


2010. jún. 15. 21:12
 1/10 A kérdező kommentje:
mindig halogatom a dolgaim, h majd holnap tanulok, majd majd ... és a végén a majd alatt elvesztegetek egy csomó időt :(
2010. jún. 15. 21:14
 2/10 anonim válasza:
15%
wowozzá
2010. jún. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindig tervezz be valami olyasmi elfoglaltságot, amit szeretsz vagy érdekel vagy kellemes és várod. Nem lehet mindig csak tanulni, főleg ha olyan ergya segédanyagok vannak.

Szóval függetlenül attól, hogy mit kéne csinálnod a munkádban (suli, diákmeló, szakdoga stb stb), mindig legyen valami, ami jutalomból jó szórakozás, kikapcsolódás esetleg sport, kirándulás, haverokkal lógás, lófrálás a városban, egy jó forró fürdő, akármi.


Más szóval: most azért nem csinálod rendesen amit kéne, meg mást sem gyakorlatilag, mert annyira bűntudatod van amiatt, hogy ha mást csinálnál, az a tanulástól venné el az időt, hogy nem csinálod. Ne legyen bűntudatod. Felnőtt vagy már, vállald a felelősséget, ha elbaxol egy vizsgát, mert nem volt kedved-energiád készülni, akkor ez van, majd legközelebb megcsinálod.


Találd meg az egyensúlyt a meló és a kikapcsolódás, a kötelesség és a szabadság között. :)

2010. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

de épp ezaz h nincs erőm tanulni ... és sok múlik rajta, mert nem maradhatok diploma nélkül ... de még csak ahhoz sincs kedvem h a barátaimmal menjek vhova, vagy edzek (régen sokat sportoltam)

szval ülök kb a 4 fal között mindig, és televagyok rossz kedvvel :S

2010. jún. 15. 21:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne ülj a 4 fal között,ha nehezedre is esik kimozdulni ,muszáj mert csak rosszabb lesz ha otthon gubbasztasz. Lassan a barátaidat is elfogod veszíteni ha így magadba fordulsz.
2010. jún. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"Nincs is semmi ami lekötne, gyakorlatilag nem csinálok tényleg semmit!"-- hát akkor csinálj valamit. a túl sok szabadidő is fásulttá teszi az embert..
2010. jún. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező... ugyan miért nem maradhatsz diploma nélkül? Nem létszükséglet. És ha több kárt okoz a stressz amivel eléred, mint amennyi hasznod lesz rajta, akkor minek? Amúgy is, az emberiség 1/6-a analfabéta, örülj, hogy tudsz írni-olvasni. A diplomán kívül is van élet, sőt. Na ott keresgélj ÉLETCÉLT! A tanulás önmagában NEM elég életcélnak.

Üdv: Második

2010. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

én tanulni akarok, nekem ez az egy maradt "életcélnak"

semmi más nem boldogíthatna sajnos, ez az egy kapaszkodóm van.

Csak félek h nem tudok teljesíteni, úgy ahogy kéne (egyébként semmiben sem vagyok jó ...)

2010. jún. 18. 19:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha mást nem is csinálsz a tanuláson kívül, akkor hogyan is lennél jó másban? Azt írtad, nincs bátorságod és erőd ahhoz, hogy megvalósítsd az álmaidat. Hát ez bizony nem jó - keress olyan elfoglaltságot (tényleg, BÁRMI, ami leköti az agyadat, akár kezdj zenélni fogyózni sportolni kirándulgatni vagy autodidakta módon beleásni magad vmibe pl én így voltam a webszerkesztéssel) vagy csak menj emberek közé sokat! Parkba, Duna partra, buliba, vagy lógj többet az egyetem közelében, ha ott sokan megfordulnak. Beszélgess, és meglátod, miket csinálnak a többiek, s ettől könnyebben kapsz kedvet magad is. Szóval. Ahhoz, hogy erő és bátorság meg akarat legyen, kell olyasmit is csinálni, ami nem olyan "súlyú" mint ami a legfontosabb számodra, de ugyanakkor sikerélményt okozhat.

üdv: második

2010. jún. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

a célom az h jól tanuljak, de annyira magam alatt vagyok, h ahoz sincs erőm, és az átlagom is romlott elég szépen ....

és muszáj diploma, és akarok is, anélkül kilátástalan lenne még jobban az életem.

Az a baj h nincs ami érdekel, és barátaim sincsennek, pedig sosem bántottam senkit, aki ismer szeret, nem fárasztom az embereket, de mégse néz senki felém .... nem tudom kiadni a problémáim, egyedül vagyok 24 órából 24et, minden napom ugyanolyan. Fogyózni is lassan fél éve akarok, régen sikerült mindig mert volt hozzá akaraterőm, de már az is elfogyott, tengek-lengek, és aztértem semmire sem vagyok jó, és sajnos ezt is bizonyítom, van bennem egy ellenerő, h tudom mi a jó, de valami mégis meggátol benne h a jót tegyem .... más ilyen korban éli a legszebb éveit, én meg .... :(

köszönöm a válaszodat!

2010. jún. 19. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!