Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti hogy veszitek rá magatokat...

Ti hogy veszitek rá magatokat a mindennapos fürdésre?

Figyelt kérdés
Valamiért nem tudom rávenni erre maga. Nagyon izzadós ember vagyok alapjáraton is és nagyon büdös tusok lenni már 1 nap után. De valamiért nem tudom sehogy sem rávenni magam. És ami a legszánalmasabb, hogy zavar de ennél erősebb a lustaságom. Vagy nem is tudom, inkább valami tudatalatti undorom van a zuhanytól. Sőt szüleim is csak taszítanak el tőle mert veszekedésgenerálás minden zuhanyzásom itthon. Meg a zuhanyzó is szétesőben van, a szentlélek tartja, ha rosszul csinálsz valamit kidőlnek az ajtók például. De a lényeg, hogy valahogy rá kéne vennem erre magam, hiszen közösségben nem sokáig tűrik, suliban is sokszor megszóltak ezért és a nők is távolról kerülnek. Sajnos izzadós létemre télen hetente egyszer zuhanyzom és nyaranta 4 naponta. Sőt ezt annyira sikerült űznöm, hogy meg is kellett műttetni február végén mert ciszta volt a hátamon miatta. Egy ideig sikerült a műtét után mindennapos zuhanyzásra rávennem magam de egy pár hét után visszaálltam a régi rendszerre, mint aki teljesen letojná az életét. Sokan mondják, hogy ez depresszió jele nálam, hogy ennyire nem érdekel az életem. Érdekel de valamiért csak nagyon minimálisan vagy nem is tudom. Na mindegy ne térjünk el ennyire a tárgytól, kérdés a következő, hogyan veszitek magatokat erre rá? Helyembe hogy vennétek magatokat rá ezek után? Minden segítőkész választ előre köszönök :D

2018. jún. 3. 21:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
18 éves fiú vagyok ez kimaradt :D
2018. jún. 3. 21:19
 2/14 anonim válasza:
100%
Egyedulfogsz megnyomorodni .. ha mas nem motival akk gondolj erre
2018. jún. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Meg tegyuk hozza hogy zuhany utan beparasodik az egesz furdo, rosszabb ezetben az egesz lakas, ami szinten nem annyira jo, eltunik a friss levego varazsa. Ezert is jobb nem zuhanyozni :)
2018. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Metionin ***** válasza:
Én sem szeretek, de vannak módszereim, amivel ráveszem magam a nemszeretem dolgokra is. Fürdésnél pl. kedvenc illatú tusfürdő, viszek be zenét, gyertyát, teszek fel arcpakolást. Vagy csak simán arra gondolok, hogy milyen jó illatú és tiszta leszek utána. Nyáron teljesen reflexből megyek zuhanyozni, mert melegem van és izzadok, télen viszont kellenek ezek a kis "jutalmak" mint a süti illatú tusfürdő és társai.
2018. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
igen, barátnő hiányról beszéltem és gondoltam is rá, látod mégsem zuhanyzom minden nap sajnos. És igaz, párás lesz de más lehetőség nincs mint zuhanyozni itthon és a zuhany gyorsabb is+ kevés vizet használ :D
2018. jún. 3. 21:27
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen ez a kis jutalmas dolog nem hangzik rossznak, mint tusfürdő :D csak nem igazán izgatja a szervezetem a jó illat, ezt nem szeretem magamban, mert mindenki elájul a szép illatoktól én meg ignoranciát mutatok utána :D
2018. jún. 3. 21:31
 7/14 NDSM válasza:
Csináld azt mint régen falun. Ott se volt zuhany egy edényben melegítettek vizet és azt kiöntötték a lavórba és adtak hozzá hidegvizet. És ebben mosakodtak meg. Ezt 1 nap többször is megteheted. Nem olyan, mint egy jó zuhanyozás, de a kellemetlen testszagot megszünteti.
2018. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A tisztálkodás elhanyagolása tipikus depressziós tünet. Persze, ehhez még hozzájön, hogy nálatok a zuhanyozót a szentlélek tartja. Meg kéne csináltatni. Más depressziós tüneted nincsen? Mindenesetre erőltesd meg magad, pláne most nyáron. Ígérd meg itt a nyilvánosság előtt, hogy rászánod azt a napi 10 percet. Nincs ellenérv, marad az ésszerűség jegyében az akaraterő. Utána, frissen te is jobban érzed magad.
2018. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De, elég sok tünetet mutatok, sokan mondják, hogy depressziós vagyok, de szerintem csak lusta vagyok. Megígérni könnyű nektek de megtenni már más tészta :S nem is az a 10 perc miatt nem csinálom, valami más van a háttérben és az taszít nagyon vissza :(
2018. jún. 3. 21:37
 10/14 Metionin ***** válasza:
Jutalmazd magad bármi olyannal, amit kedvelsz. Én azért a tusfürdőt írtam mert nagyon jó orrom van és szeretem a jó illatokat. De lehet sok más dologgal is csinálni, pl ha van egy zene amire ráfüggtél, akkor hallgasd meg zuhany közben vagy hozz egy szabályt hogy akkor hallgathatok xy zenét, akkor játszhatok xy játékkal ha már megzuhanyoztam. Én gyerekkoromban rühelltem fogat mosni, azzal motiváltak az oviban, hogy fogmosás után kaphatok egy mesét. :D
2018. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!