Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha a napon leég az ember...

Ha a napon leég az ember akkor nagyobb a bőrrák kialakulásának a veszélye?

Figyelt kérdés

Ugyanis ma úgy leégtem a hátamon és a karomon(napolajat nem használtam),hogy az csak na..,és piros meg ég is a bőröm:(

Állitólag összeadódnak ezek a leégések és késöbb jelentekezik a melanóma...

Egyébként nem vagyok érzékeny bőrű,barna hajam és szemem van,de úgy látszik még én is letudok égni:/

Lassan már az fogalmazódik meg bennem,hogy a mostani nap már sokkal károsabb mint a szolárium(0,3-as).


2010. jún. 15. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában van a legmagasabban a Nap az égen, egépsz nap papolják a tévében, hogy magas az UV sugárzás, 15 perc alatt le lehet égni, te meg kimégy napvédő nélkül... :-(


Igen, minden egyes leégéssel nő a bőrrák veszélye, és sajnos a bőrráknak magas a halálozási aránya, mert az áttéteket későn veszik észre.


Nem ciki 5akár 0-es faktorú napvédő krémet használni, még amellett is nagyon hamar le lehet barnulni, annyira erősen tűz a nap.

2010. jún. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ciki akár 50-es faktorú krémet használni, ez akart lenni.
2010. jún. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!!

Igen..,igazad van,kellett volna fényvédőt használnom,de hirtelen felindulásból elkövetett napozás volt ez,és mire hazaértem,akkor láttam,hogy milyen piros lettem:o

Remélem,hogy egy leégéstől csak nem kapok bőrrákot..,mert egy kis alapszinem már volt nem hófehéren mentem ki a napra!!

2010. jún. 15. 22:56
 4/5 anonim ***** válasza:

szia

sajnos valóban összeadódnak a leégések, a bőr ,,emlékezik", de egy leégéstől nem lesz bajod. viszont ha évente 1, az már nem túl jó, szóval vigyázz! most meg hidratálj bőséggel hogy ne legyen hámlásod:)

2010. jún. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!!


Ebben az évben ez az első leégésem,de figyelek,hogy több ne legyen!Mostmár jobb,bár még néha kicsit ég a vállam,viszont nem hámlok=) Hanem a piros átváltott barna szinbe=)

2010. jún. 17. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!