Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek mi az oka a...

Szerintetek mi az oka a kisebbségi komplexus kialakulásának?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy úgy érzem ebben szenvedek. Igazából nem tudom, hogy miért. 16 éves lány vagyok. Kezdetben nagyon kövérnek éreztem magam, fogyókúráztam, lefogytam. Dicsértek rengetegen, hogy mennyire jól nézek ki. De mégis, ha kimegyek az utcára, vagy az iskolába egyszerűen szörnyen érzem magam. Mostanság az a "mániám", hogy ronda vagyok ( de ezt is sokan megcáfolták, mégsem tudok hinni senkinek :( ) Mi lehet a probléma? Mitől alakult ki ? Akik ebben szenvedtek, hogy tudták leküzdeni ? :S Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2011. okt. 21. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:
félrediagnosztizálod magad, "egyszerű" önbizalomhiányról van szó. nem akkora baj, ha még nincs, mert lehet szerezni.
2011. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%
A probléma oka a nem megfelelő visszatükrözés a szülőktől. De gondolom ezzel nem vagy beljebb. Azt tudod tenni, hogy először te szereted meg magad, és utána várod el ezt másoktól. Tudom, egyszerű leírni, nehezbb megvalósítani, de alapvetően ez a gondod.
2011. okt. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!