Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 110 körüli pulzus, aluszékonys...

110 körüli pulzus, aluszékonyság bajt jelezhet?

Figyelt kérdés

Mindig is viszonylag magas volt a pulzusom, nyugalmi állapotban 85-100 körül szokott lenni, de ezt betudtam az állandó hajtásnak és stressznek. Viszont végre élvezhetném a pihenést, és azt hittem energikusabb leszek ettől, de épp ellenkezőleg, hetek óta nem tudok leállni az alvással, 8-10 órákat alszom mégis egész nap fáradt vagyok és tompa az agyam, és nincs semmi energiám, hiába szedem a vitaminokat. Ráadásul nehezen alszok el, most is a szívem hülyéskedett éjjel, gyorsan vert és a szívdobogásomat is éreztem, még a fülemben is lüktetett, ráadásul kicsit szorított a mellkasom (mostanában elő szokott fordulni). Nem mondanám hogy stresszes napom volt, még kávét sem ittam, a fáradtságon úgysem segít, mégis úgy éreztem ma hogy kiugrik a szívem és nehezebben veszem a levegőt, megmértem a vérnyomásomat és 113 volt a pulzusom, azóta többször is megnéztem és az érték nem változott. Mi okozhatja, ha a folyton jelenlévő problémákon kívül semmi negatív hatás nem ért mostanában?

Menjek ezzel orvoshoz? (Magas pulzussal és fáradékonysággal már korábban is voltam, azt mondták csak pihenjek és szedjek vitaminokat, nincs nagy bajom.)



2018. jún. 26. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A "folyton jelenlévő problémák" pont elég magasan tartják a stressz-szintet.

2. Mint ahogy a stressz káros következményei sem azonnal lépnek fel, ugyanúgy a pihenés sem hoz pár nap vagy hét alatt eredményt. Sok-sok idő kell hozzá. Ráadásul bekövetkezhetett egy olyan károsodás is, amit már nem is nagyon lehet helyrehozni.

3. A 85-100-as pulzus nagyon sok. Kérj beutalót a kardiológiára, ott megnézik ultrahanggal a szívedet, hogy van-e valami szervi baj. Szükség esetén írnak fel bétablokkolót, ami csökkenti a pulzust.

2018. jún. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A stressz hihetetlen, hogy miket képes produkálni a szervezettel. Bár nekem nem ennyire, de szintén megemelte a pulzusom egy stresszes időszak (kb 80-85 volt folyton) jelenleg mindig 72 körül van nyugalomban. Annyi, hogy nem idegeskedem annyit, nem feszülök feleslegesen. Próbálj ki magnéziumot/B-vitamin komplexet, esetleg nyugtató teákat, mint pl. a citromfű. Én imádom, mert még finom is. És valóban segített. De az segít ilyenkor, ha másképp kezdesz gondolkozni fokozatosa. Helyezd előtérbe a pozitív gondolatokat, kapcsolj ki. Lefekvés előtt ez az egyik legfontosabb. Igyál akkor teát, ne egyél már előtte 1 órával és ne TV-zz vagy telefonozz semmiképp. Nincs jó hatással elalvás előtt az agyra. Állítólag kb olyan mintha lenyomnál egy gyengébb kávét alvás előtt.. Mindenesetre megijedni nem szabad! Ne úgy állj hozzá hogy neked most aztán bajod van. Az enyhébb pulzus növekedés általában stressz eredménye, vagy akár kimerültség/dehidratáltság. De a 100 feletti pulzus már nem játék, ki kell vizsgáltatni! Valamint abban az esetben, ha ezek a módszerek nem segítenek semmit és nem megy pl 90 alá. Az már nem lenne rossz. Ha van időd iktass be testmozgást is, főleg kardiót fokozatosan(!), koffeint kerüldd teljesen.
2018. júl. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!