Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lassan tizenhárom éve éjjel...

Lassan tizenhárom éve éjjel 3-5 közötti fekvés hosszútávon megbosszulhatja magát?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

lassan 13 éve átlagosan éjjel 3 óra körül fekszem le, és sokszor dél körül kelek fel. Azt vettem észre, hogy hiába edzem évek óta és táplálkozom mellé rendesen, alig növök valamit izomban, és mellette viszont pocakosodom a napi 7-8 óra folyamatos szórólapos munkát végzés ellenére. Pedig napi 15-20km sétát végzek hétfőtől péntekig.


Lehetséges, hogy vissza kellene állnom az éjfél előtti alvásra, mert tényleg hosszútávon káros lehet ez egészségemre? Már kb. 7 éve fáradtabban ébredek, mint ahogy lefeküdtem, valamint sokszor vagyok ok nélkül ingerlékeny.


Lehetséges a nappali alvás még lehúzott redőny mellett se olyan pihentető, mintha éjszaka pihenne szervezetem? Lehetséges, hogy a 13 év ilyen életmóddal 25-30 évet is öregítettem szervezetemen? Utóbbi 2 évben elkezdtem őszülni elég látványosan, fejtetőm elég őszes már, és halántékom eleje is.


Mindössze 32 éves vagyok, bár igaz e mellé az életmód mellé sokat is szorongok, kattogok agyilag.


Köszönöm a segítségeteket előre is!



2018. júl. 12. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Hat nem tudom szerintem nem tesz jot es igen oregithet...

en magamon azt vettem eszre ha ejfel elott fekszem le akar 4 orat alszom akar tobbet egesz nap sokkal tobb energiam van es kipihentebb vagyok.. ha hajnalig vagyok fenn akkor tok kesz vagyok egesz nap es delutan is alszom par orat.. de ugye ez altal akkor ujra hajnalig vagyok fenn.

Szerintem ha fenn maradsz mondjuk egy napig 20-24 orat utana ugyis olyan faradt leszel este siman eltudsz aludni.. igy szoktam vissza allni.

2018. júl. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged, megpróbálom én is ezt! Bízom benne, hogy 32 évesen nincs szervezetem még egy 50-60 év közti állapotban emiatt az életmód miatt... :(

Gondolom 32 évesen talán még tudok regenerálódni, ha szerencsém van és visszatérek maradandólag egy este 9-10 körüli alváshoz mondjuk.

2018. júl. 12. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem... a lényeg, hogy aludd meg a magad 7-8 óráját. :)
2018. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zafírmacska válasza:

Az éjfél előtti alvás a leghatékonyabb, legpihentetőbb a kutatások szerint.

Sajnos én is éjjeli bagoly vagyok, bár 9-10 körül elálmosodom, de túl korainak érzem az alvást, ami hülyeség, de fent maradok és átlendülök az álmosságon.


Én is próbálok visszaállni mert éjfél előtt pihen az agy a legjobban és regenerálódik a testünk.


32 évesen szerintem még visszafordíthatóak a negatív folyamatok, de vedd komolyan az alvás visszaállítását!

2018. júl. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, akkor S.O.S-ben ha még visszaállok azt mondjátok talán megélhetem jó eséllyel az 50-60 évet is? 12 éves korom óta sokat stresszelek, szorongok, meg ugye 13 éve a fordított életmód. Lehetséges, ha most visszaállok sürgősen még ki tudom tolni a várható életkoromat 60 évre akár?
2018. júl. 16. 18:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Hat ezen ne aggodj szerintem inkabb ne stresszelj az rosszabb... nyomj el egy jointot attol nem fogsz stresszelni 😃
2018. júl. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!